“Muzyka dla Europy” – Koncert Jubileuszowy już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, odbędzie się Koncert Jubileuszowy Orkiestry Vivat! „Muzyka dla Europy”, połączony z obchodami 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Organizatorem Koncertu Orkiestry Vivat! jest Stowarzyszenie ArtVivat!, które w tym roku obchodzi 18-lecie działalności. Sama orkiestra w tym roku świętuje 91-lecie istnienia.

Repertuar Orkiestry tworzy muzyka marszowa, filmowa, tematy z musicali, standardy jazzowe, hity muzyki pop, muzyka klasyczna w kompozycjach takich znakomitości jak Scott Joplin, Antoni Dworak, Ludwig von Beethoven, Henry Mancini czy Fryderyk Chopin i St. Moniuszko. Wielokrotnie muzycy koncertowali nie tylko na polskich, ale także zagranicznych scenach. Mecenasem Głównym Orkiestry  jest Fundacja VRP z Poznania.

Juz w najbliższą sobotę, 7 grudnia, Orkiestra Vivat! zaprezentuje się przed Publicznością w nowym repertuarze muzycznym, a Grupa Choreograficzna wystąpi w premierowych układach tanecznych. Program koncertu został ułożony ze szczególną dbałością o atrakcyjność dźwiękowo-wizualną. Na scenie będzie można zobaczyć także Dziecięcą Grupę Taneczną Papużki i Młodszą Orkiestrę Urwisy.

Koncert Jubileuszowy 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 91-lecia Orkiestry Vivat! objęty został honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wydarzenie zaplanowano na 7 grudnia, o godzinie 17:00 w Sali Ziemi na MTP. Wstęp na koncert jest wolny.