Przeprowadzono sekcję zwłok 8-latki potrąconej na ul. Opolskiej. Kobieta, która prowadziła samochód ma usłyszeć zarzuty za kilka dni

Urazy wielonarządowe prawdopodobnie były przyczyną śmierci potrąconej przez samochód na ul. Opolskiej 8-latki. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok dziewczynki. Po otrzymaniu oficjalnych wyników, a także przesłuchaniu świadków, prokuratura ma postawić zarzuty 69-letniej kobiecie, która prowadziła samochód. Prawdopodobnie nastąpi to za kilka dni.

Do wypadku doszło w czwartek, 28 listopada, po godzinie 14:00 na ul. Opolskiej przy ul. Jesionowej . Ze wstępnych ustaleń wynika, że 8-letnia dziewczynka weszła wraz z mamą na przejście dla pieszych mając zielone światło. Po przejrzeniu zapisu monitoringu policja i prokuratura poinformowała, że kierująca samochodem 69-latka, która potrąciła dziecko wjechała z kolei na czerwonym świetle.

Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok dziewczynki. Jako główną przyczynę śmierci podano urazy wielonarządowe. Oficjalne i szczegółowe wyniki prokuratura ma otrzymać wkrótce. Do tego czasu będzie przesłuchiwać świadków. Dopiero po zgromadzeniu odpowiedniej ilości materiału dowodowego kierująca pojazdem ma usłyszeć zarzuty. Ma to nastąpić za kilka dni. Prawdopodobnie będzie odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Tuż po wypadku kobieta miała mówić będącej na miejscu policji, że została oślepiona przez słońce. Według świadków, samochód poruszał się z dużą prędkością. Prokuratura, na podstawie m.in. nagrań z monitoringu, zaprzeczyła plotkom o tym, że kierująca rozmawiała przez telefon w chwili zdarzenia.

Badanie wykazało, że była trzeźwa.

Policja poinformowała, że przejście dla pieszych było dobrze oznakowane, sygnalizacja świetlna działała poprawnie, a warunki do jazdy były dobre.