Nowe czworonogi w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu

W ubiegłym miesiącu do Plutonu Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu dołączyły dwa nowe czworonogi. Po przejściu wstępnych kwalifikacji Huzar i Rati bo tak się wabią, rozpoczęły szkolenie w kategorii patrolowej.

Huzar to 11 miesięczny owczarek holenderski. Szkolenie pod nadzorem Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji z siedzibą w Sułkowicach, pies odbywa ze swoim przewodnikiem asp. sztab Kamilem Buraczyńskim, z który pracuje nad Huzarem od miesiąca. To wyjątkowy pies dla poznańskiego plutonu, gdyż jest on pierwszy takiej rasy.

Drugi z nowych policyjnych czworonogów to półtoraroczny Rati. On również odbywa jeszcze szkolenie, któremu towarzyszy jego przewodnik asp. sztab. Krystian Macuda.

Psy swój kurs zakończą w lutym 2020 roku, otrzymując atest, który potwierdzi ich przygotowanie do służby. Dołączą one wtedy do 17 czworonogów, które już służą w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami, dbając o ład i porządek głównie podczas imprez masowych.