Święty Mikołaj z Laponii pojawi się na Placu Wolności w Poznaniu

Ma długą siwą brodę, okulary, duże czarne buty i czerwony kubraczek – święty Mikołaj wprost z Laponii odwiedzi jutro Poznań. Z małymi i tymi większymi dziećmi spotka się na Placu Wolności.

O tym, jak wygląda wie każde dziecko i dorosły. Pan z długą siwą brodą w czerwonym ubraniu z miłym uśmiechem co roku wyrusza w podróż dookoła świata, by obdarować dzieci – małe i „duże”, te pełnoletnie – prezentami z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Już nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka na Biegunie Północnym. Raz w roku opuszcza jednak Laponię, by spotkać się z grzecznymi, a także niegrzecznymi – które upomina, by jeszcze w ostatnich dniach przed świętami poprawiły swoje zachowanie i uniknęły rózgi pod choinką.

Już we wtorek, na Placu Wolności nawet największe „niedowiarki” będą mogły sprawdzić, czy Gwiazdor naprawdę istnieje. O godzinie 17:30, na zaproszenie Miasta Poznań i Warty Poznań spotka się z poznaniakami i turystami, którzy będą mogli zadać mu pytanie, zrobić sobie zdjęcie czy odebrać drobny upominek.