Wyrok dla agresywnego kierowcy z Leszna, który zaatakował pieszą na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia na jednej z leszczyńskich ulic doszło w lipcu tego roku. Michał N. kierując samochodem osobowym zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, zrobił to dopiero na pasach. Gdy przechodząca przez jezdnię zwróciła mu na to uwagę, 35-latek wysiadł i obrażając kobietę uderzył ją w twarz, po czym wrócił do samochodu. Kobieta stanęła przed […]

Do zdarzenia na jednej z leszczyńskich ulic doszło w lipcu tego roku. Michał N. kierując samochodem osobowym zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, zrobił to dopiero na pasach. Gdy przechodząca przez jezdnię zwróciła mu na to uwagę, 35-latek wysiadł i obrażając kobietę uderzył ją w twarz, po czym wrócił do samochodu. Kobieta stanęła przed pojazdem, by zrobić zdjęcie kierowcy i samochodu, a także by wezwać na miejsce policję. Wówczas Michał N. ruszył, popychając kobietę samochodem i zmuszając ją do ucieczki.

Po zatrzymaniu podejrzanego przez policję okazało się, że równocześnie prowadzone jest wobec niego inne postępowanie w Środzie Wielkopolskiej, które dotyczy próby wymuszenia zwrotu wierzytelności. Podjęto decyzję o połączeniu spraw, dlatego Michał N. odpowiadał jednocześnie za oba czyny przed sądem w Środzie Wielkopolskiej. Do czasu rozpoczęcia procesu, podejrzany przebywał w areszcie.

W środę Sąd Rejonowy wydał wyrok roku pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, zgadzając się na zaproponowaną ugodę. Poza karą pozbawienia wolności, oskarżony musi również zapłacić pokrzywdzonej 8 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz 15 tysięcy złotych osobie, od której próbował wymusić pieniądze.

Michał N. otrzymał również pięcioletni zakaz zbliżania się zarówno do kobiety z Leszna jak i pokrzywdzonego przedsiębiorcy i jego rodziny.