Enea AZS Poznań uległa zawodniczkom PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski

We wtorek w ramach rozgrywek Energa Basket Liga Kobiet poznański AZS minimalnie okazał się gorszy od zawodniczek z Gorzowa Wielkopolskiego ulegając im 69:74.

Poznanianki od samego początku skazywane były na porażkę. Nie chciały jednak o tym myśleć tylko o tym by z jak najlepszej strony zaprezentować swoją grę. Dla Enea AZS początek był zdecydowanie nieudane. Rozpoczęły to spotkanie od wyniku 0:6. Po tym pojawiała się debiutantka w zespole gospodarzy, Zakiya Saunders, która w poprzednim sezonie występowała w szwedzkim zespole Visby Ladies, notując genialne statystyki. Był to impuls do lepszej gry
AZS-u, który ostatecznie wygrał pierwszą kwartę 20:15.

Początek drugiej kwarty to pogoń zespołu Enea Gorzów Wlkp. Na 4 minuty przed końcem tej części koszykarki z Poznania przegrywały już 29:37, jednak bardzo ambitną walką udało im się zakończyć połowę meczu przy wyniku 36:38.
Druga połowa meczu to blokada w grze poznanianek, które przez ponad 3 minuty nie mogły zdobyć punktu. Z drugiej strony Gorzowianki, również nie zachwycały skutecznością, w związku z czym wynik cały czas oscylował wokół remisu. Poznanianki zakończyły tą kwartę wynikiem 52:56.

Ostatnią partia meczu to ostra wymiana z obu stron. Enea AZS doprowadził do sytuacji, gdzie na 3 minuty przed końcem spotkania ich strata wynosiła zaledwie 3 punkty. Wybitnie w tej cześci zagrała nowa zawodniczka poznańskiego zespołu Saunders, która w tej części zdobyła 9 punktów. Niestety w zespole gorzowskim fantastycznie spisywała się Kahleah Cooper, która zdobyła 29 punktów mając przy tym 11 zbiórek. To ona w ważnych momentach trafiała piłką do kosza utrzymując cały czas niewielką przewagę dla gorzowianek.

Enea AZS Poznań nie wykorzystał słabszej dyspozycji Enea Gorzów Wlkp., ostatecznie przegrywając 69:74.