W sobotę wydziały Urzędu Miasta i część miejskich jednostek będą przyjmować mieszkańców

W sobotę, 14 grudnia, wszystkie wydziały Urzędu Miasta Poznania oraz część jednostek miejskich będzie otwartych. Pozwoli to mieszkańcom na załatwienie spraw, których nie udało im się zrealizować w ciągu tygodnia. Dla urzędników i pracowników jest to odpracowanie 24 grudnia, kiedy to punkty te będą zamknięte.

Otwarcie wydziałów UMP i miejskich jednostek 14 grudnia z jednej strony pozwala urzędnikom i pracownikom na uzyskanie wolnej Wigilii (odpracowanie 24 grudnia), a mieszkańcom na załatwienie urzędowych spraw jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Tego dnia wszystkie wydziały urzędu miasta będą przyjmować poznaniaków w godzinach 7.30-15.30.

Otwarta będzie również większość jednostek miejskich:

Zarząd Transportu Miejskiego: wtorek (24 grudnia) będzie dniem wolnym. W zamian za to w sobotę, 14 grudnia, wszystkie Punkty Obsługi Klienta ZTM będą czynne w godzinach 6.00 do 13.00.

Zarząd Dróg Miejskich: w najbliższą sobotę (14 grudnia), w godzinach 7-15 czynne będą kasy Wydziału Parkowania oraz biura ZDM. Zamknięte będą natomiast w wigilię, 24 grudnia.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie: w najbliższą sobotę będzie czynny w godz. 7.30 – 15.30. Natomiast 24 grudnia – będzie zamknięty.

Poznańskie Centrum Świadczeń: we wtorek (24 grudnia) – dzień wolny, ale w sobotę (14 grudnia) – czynne w godz. 7.30-15.30.

Usługi Komunalne: w sobotę (14 grudnia)  Biuro Administracji Cmentarzy Komunalnych przy ul. 23 Lutego 4/6 będzie czynne w godzinach 8-12, biura na cmentarzach na Junikowie i Miłostowie będą zamknięte. Wszystkie biura otwarte będą również w wigilię.

Miejska Pracownia Urbanistyczna: w sobotę, 14 grudnia, będzie czynna w godz.  8- 15. Za to w wigilię, 24 grudnia – zamknięta.  

Uwaga: w najbliższą sobotę zamknięte będą:

ZKZL – w najbliższą sobotę biuro będzie zamknięte. Pracownicy ZKZL byli dostępni dla poznaniaków i poznanianek w sobotę, 7 grudnia, biuro będzie też otwarte w wigilię, w godz. 7.30-13.

Aquanet: Punkty Obsługi Klienta oraz kasy przy ul. Dolna Wilda 126 i ul. Piątkowskiej 117 w Poznaniu będą zamknięte w sobotę, 14 grudnia, za to otwarte 24 grudnia w godz. 7-13.

Związek Międzygminny “Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (GOAP): Biura Obsługi Klienta będą w najbliższą sobotę zamknięte, ale dostępne dla poznaniaków w wigilię, w godz. 7-13.

Biuro Obsługi Klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które dla mieszkańców dostępne będzie za to w wigilię.  

Centrum Inicjatyw Senioralnych – otwarte było dla mieszkańców miasta w sobotę, 7 grudnia, w wigilię będzie zamknięte.