Jednorazowo zyskiwali od kilkunastu do kilkuset złotych. Mężczyźni okradający odkurzacze samochodowe zatrzymani

Od kilkunastu do nawet kilkuset złotych – o tyle wzbogacali się złodzieje, którzy okradali odkurzacze samochodowe m.in. na samoobsługowych myjniach samochodowych. Dwóch podejrzanych mężczyzn działało nie tylko na terenie Poznania, ale także pobliskiego Lubonia.

Do wildeckich policjantów wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących włamań do odkurzaczy samochodowych. Funkcjonariusze szybko ustalili, że do podobnych kradzieży dochodziło również na terenie Lubonia.

Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego w tym m.in. zapisów monitoringu ustalono, że sprawcami jest dwóch mężczyzn, którzy czasem działali wspólnie a czasem indywidualnie. W śledztwie policjantom pomagali również mundurowi z poznańskiego Nowego Miasta i komisariatu Poznań-Północ.

Jeden ze sprawców na miejsca włamań i kradzieży przyjeżdżał rowerem mocno zamaskowany, jednak nie było to na tyle skuteczne, by funkcjonariusze nie ustalili jego tożsamości.

Jak wykazano, jednorazowo z kradzieży z włamaniem do odkurzaczy złodzieje zyskiwali od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to kilka tysięcy złotych, ponieważ podczas włamań, dochodziło również do uszkodzeń samych odkurzaczy.

Obaj mężczyźni, w wieku 28 i 42 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.