Mury pływalni na os. Zwycięstwa już powstają

Wiosną 2021 roku pierwsi użytkownicy mają przekroczyć próg nowej pływalni na os. Zwycięstwa. Budowa obiektu już trwa, a wczoraj w fundamenty wmurowano kamień węgielny z aktem erekcyjny. Symboliczny moment był okazją do oceny postępu prac.

Pływalnia na os. Zwycięstwa to temat, na którym zdążyły się już wychować pokolenia. O tym, że istnieje potrzeba stworzenia takiego obiektu i miejsca sportu i rekreacji w tym rejonie mieszkańcy wspominali wielokrotnie. Teraz w końcu doczekają się upragnionej inwestycji.

Obiekt ma być podobny do tego na os. Piastowskim. Budowany jest z myślą nie tylko o mieszkańcach najbliższej okolicy, ale także pozostałych rejonów Poznania. Pływalnia będzie miejscem zarówno do nauki pływania jak i organizacji imprez pływackich.

Budowa rozpoczęła się w październiku. Do tej pory udało się wykonać fundamenty i stawiane są już pierwsze ściany. Z uwagi na m.in. sprzyjające warunki atmosferyczne, udało się wyprzedzić harmonogram robót, co daje nadzieję na realizację całej inwestycji w założonym terminie.

Obiekt będzie posiadał dwa baseny, w tym większy (pływackim) o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m. Będzie posiadał sześć torów pływackich, dzięki czemu jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 60 osób. Drugi z basenów będzie miał charakter rekreacyjny. Będzie mniejszy, o wymiarach 5 na 9 metrów oraz głębokości 0,9-1,1 m, przeznaczony na maksymalnie na kilkanaście osób. Składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą niecek, w tym jednej z urządzeniami do hydromasażu.

Na terenie obiektu znajdą się również zespół saun oraz sala fitness. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przy pływalni wybudowany zostanie parking na ponad 50 samochodów i 10 rowerów.

Wykonawcą robót jest PTBNICKEL Technologia Sp. z o.o. Pływalnia ma być gotowa na wiosnę 2021 roku.