Tłumy na Wielkiej Paradzie Świątecznej

W sobotę ulicami centrum miasta przeszła Wielka Parada Świąteczna. TO jedno z wydarzeń kończącego się w ten weekend tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Atrakcja przyciągnęła tłumy poznaniaków – zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych.

Zaczęło się od uroczystego powiatania gości przed schodami Arkadii na Placu Wolności przez Świętego Mikołaja i panią Mikołajową, a także… Gwiazdora. Nie zabrakło oczywiści Aniołów, Elfów i Choinki. Wszyscy wyruszyli na ul. Paderewskiego w kierunku Starego Rynku.

Do parady dołączyli kolejni artyści oraz postaci, w tym m.in. Gwardia Gryda, Królowa Śniegu, Wielka Królowa Zimy czy Królowa Aniołów. Większość postaci poruszała się na szczudłach, dzięki czemu były dobrze widoczne z daleka, choć anioły poruszały się… statekim.

Była to już trzecia Parada Świąteczna zorganizowana w ramach Betlejem Poznańskiego. Po dotarciu an Stary Rynek przed poznańskim Ratuszem można było zobaczyć spektakl “Opowieść Mikołaja o zapomnianych zabawkach”. 

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, zarówno najmłodszych jak i ich rodziców i dziadków. Pomimo przedświątecznego zabiegania, wielu zdecydowało się spędzić sobotnie popołudnie podziwiając kolorowy korowód.