Nowa sala gimnastyczna na terenie poznańskiej Głuszyny już prawie gotowa

Rozpoczęta wiosną 2019 roku budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na terenie poznańskiej Głuszyny powoli dobiega końca. Oznacza to, że uczniowie, którzy czekali na inwestycję kilka lat już niedługo będą mogli z niej korzystać.

Na sali dostępne będzie boisko o wymiarach 24x18m, które będzie można podzielić na dwa mniejsze. Znajdą się tam również cztery zespoły szatniowe z zapleczami sanitarnymi, pomieszczenie dla trenera oraz magazyn na sprzęt sportowy.

Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą mogli się dostać bezpośrednio do obiektu poprzez nowy łącznik między budynkami.

Budowa, na którą czekano kilka lat rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Do tej pory zakończono już także roboty elewacyjne i zamontowano drzwi wewnętrzne, a także uruchomiono kotłownię gazową. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku, a także przy zagospodarowaniu terenu.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wykonawca ma czas do kwietnia na realizację zadania, jednak wiele wskazuje na to, że uda się zakończyć inwestycję wcześniej. Wówczas pozostanie jedynie kwestia wyposażenia obiektu oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie, co będzie oznaczać, że uczniowie będą mogli ćwiczyć w komfortowych warunkach.