Mała kuchnia i łazienka? 11 rozwiązań ułatwiających życie!

Aranżacja małej kuchni czy łazienki to nie lada wyzwanie. Tworząc projekt takiego wnętrza, zadbać należy o to, by było ono zarówno w pełni funkcjonalne, jak i cieszyło oko. Jak powinien wyglądać idealny projekt małej łazienki lub kuchni?

Aranżacje małej łazienki — garść wskazówek

Jak urządzić małą łazienkę i sprawić, by wyglądała ona na większą niż w rzeczywistości? Aranżując małą łazienkę z prysznicem i pralką, warto postawić na chłodne odcienie bieli, błękitu oraz szarości. Takie jasne, zimne kolory skutecznie powiększą optycznie nawet najmniejsze wnętrze. W małej łazience doskonale sprawdzać będą się także połyskujące, odbijające światło płytki. Nie może tu również zabraknąć dużego lustra, które skutecznie skoryguje wygląd niewielkiej toalety. Aranżując małą łazienkę, zadbać powinno się o to, by wszystkie znajdujące się w niej akcesoria były ukryte — w przeciwnym wypadku wprowadzony zostanie do niej niepotrzebny chaos.

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku — użyteczne porady

W jaki sposób aranżować małą kuchnię w bloku? Dobrym rozwiązaniem będą tu meble o jasnych frontach i połyskującej, odbijającej światło powierzchni. Wrażenie przestronności uzyskać można również przy pomocy drzwiczek z przeszkleniami. Meble do małej kuchni w bloku wyposażone powinny być w organizery, wieszaki czy kosze, które pozwolą na zachowanie należytego porządku. W aranżacji małej kuchni znakomicie sprawdzać będą się także szafki z systemem obrotowych czy wysuwanych półek. Dzięki nim praktycznie zagospodarować można każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni. Na sklepowych półkach nie brak również urządzeń AGD dedykowanym małym kuchniom. Mowa tutaj między innymi o wąskich zmywarkach czy małych kuchenkach indukcyjnych wyposażonych w 2 pola grzewcze.

Praktyczne rozwiązania, które urozmaicą wystrój małej łazienki czy kuchni

By korzystanie z małej łazienki w bloku było w pełni wygodne, tworząc jej aranżację, warto zadbać o to, by znalazły się tam różnego rodzaju funkcjonalne rozwiązania. Przykładem może być organizer na środki czystości. To sprawdzony sposób na zachowanie porządków w używanych podczas domowych porządków płynach, mleczkach czy sprayach. Taki organizer zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że z powodzeniem uwzględnić można go w projekcie małej łazienki. Ze względu na kompaktowe rozmiary, zmieści się on w każdej szafce. Takie akcesoria najczęściej produkuje się z wytrzymałego, łatwego w utrzymaniu w czystości tworzywa sztucznego. Wybierając tego typu organizer, warto postawić na model wyposażony w specjalny uchwyt ułatwiający przenoszenie go z miejsca na miejsce podczas sprzątania. To uniwersalne akcesorium, które pasować będzie zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Tworząc projekt małej kuchni, zaaranżować można w niej funkcjonalną przestrzeń do prasowania. Tworzyć może ją między innymi praktyczny wieszak na żelazko. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca w szafce. Przeznaczony jest on do przechowywania zarówno żelazka, jak i składanej deski do prasowania. Znacząca część dostępnych na sklepowych półkach produktów tego typu produkowana jest z trwałego drutu stalowego. Taki wieszak zamontować można zarówno na ścianie, jak i we wnętrzu szafy.

Aby w małym domu zawsze panował porządek, należy zaopatrzyć się w produkt, jakim są worki próżniowe. Dostępne są one w kilku różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Takie worki świetnie sprawdzają się do przechowywania ubrań czy pościeli, chroniąc je przed wilgocią oraz pleśnią. Posiadają one szczelne zamknięcie uniemożliwiające dostęp do wnętrza insektom, takim jak chociażby mole. W sklepach spotkać można się również z workami próżniowymi do żywności, dzięki którym na długi czas zachowują one świeżość oraz naturalne właściwości.

Aranżacja małej łazienki czy kuchni z zastosowaniem zaproponowanych powyżej rozwiązań to gwarancja codziennych sukcesów w tworzeniu komfortowej przestrzeni życiowej.

//