Targi „Polagra-Premiery” – od piątku w Poznaniu

Organizatorzy targów „Polagra-Premiery” wskazują, że przyszłość rolnictwa to nowoczesne technologie i aplikacje, które są w stanie „zarządzać” całym gospodarstwem. Obejrzeć i przetestować najnowocześniejsze rozwiązania można będzie od piątku w Poznaniu.

Organizatorzy targów „Polagra-Premiery” wskazali, że nowoczesne rolnictwo to już nie tylko maszyny, a coraz większą rolę pełnią w nim programy i aplikacje usprawniające zarządzanie gospodarstwem. Na rozpoczynających się w piątek w Poznaniu targach „Polagra-Premiery” pokazane zostaną m.in. Data Connect – interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek; eAgronom – program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami i Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego.

„Strefa Innowacji, która zajmie cały pawilon 5a, to specjalna przestrzeń z bogatym programem wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany doświadczeń dla producentów i przedstawicieli branży. Prezentacje dotyczyć będą m.in. cyfrowego monitoringu upraw, nawodnienia, mycia i konserwacji maszyn, nowych rozwiązań w opryskiwaczach” – podkreślili organizatorzy.

37 innowacyjnych produktów prezentowanych na targach zostało nagrodzonych Złotym Medalem Grupy MTP. Zaprezentowany zostanie m.in. nawigator Matrix 430VF (AgroJet), który rozwiązuje problemy opryskiwania w sadzie. Pokazana zostanie również m.in. maszyna do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, oraz moduł serwisu SatAgro, który wspiera proces badania gleb i umożliwia nawożenie na podstawie zdjęć satelitarnych.

Targi „Polagra-Premiery” to także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Organizatorzy poinformowali również, że we współpracy z najważniejszymi wydawnictwami z branży rolniczej oraz związkami branżowymi stworzono program, który będzie poruszał wszystkie najistotniejsze tematy związane z branżą rolniczą.

„Na szczególną uwagę zasługuje Dzień Agronoma z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa skupioną na aktualnych wyzwaniach i nowościach z zakresu uprawy i techniki rolnej, odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin. Dzień Zootechnika to szkolenia przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z nowych funkcjonalności portalu IRZplus oraz szereg wykładów dotyczących m.in. nowoczesnych maszyn i technologii ułatwiających precyzyjne nawożenie organiczne” – podkreślono.

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych podczas Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy poruszy z kolei problem produkcji roślinnej w warunkach m.in. niedoborów opadów.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem ekspozycji targowej i zobaczeniem nowości mogą odebrać bezpłatne zaproszenie, które upoważnia do jednorazowego wejścia na teren targów „Polagra-Premiery”. Z oferty dofinansowania przejazdu i bezpłatnych wejściówek mogą skorzystać także zorganizowane grupy zwiedzających.

Targi „Polagra-Premiery” potrwają od 17 do 19 stycznia. (PAP)