Ambasador Izraela odwiedził Poznań

Ambasador Izreala, Alexander Ben Zvi, po raz pierwszy odwiedził Poznań, gdzie został przyjęty przez prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka.

Alexander Ben Zvi jest ambasadorem Izreala w Polsce od września 2019 roku i była to pierwsza wizyta dyplomaty w stolicy Wiekopolski.

Od 10 lat obowiązuje umowa o współpracy między miastem Ra’anana i Poznaniem. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta rozmawiano nie tylko o niej, ale także innych aspektach współpracy między stolicą Wielkopolski a Izraelem w obszarze kulturalnym, technologicznym, naukowym i biznesowym.

Dotychczasowe ustalenia pozwoliły na sprawne przeprowadzenie m.in. programu wymiany młodzieży szkolnej, w którym tylko w ubiegłym roku udział wzięło 24 poznańskich uczniów. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz wzajemne poznawanie i przybliżanie kultury polskiej i izraelskiej. 

Miasta współpracują ze sobą ściśle także na płaszczyźnie kulturalnej. W 2018 roku do Poznania przyjechała delegacja z Wydziału Kultury Miasta Ra’anana i Centrum Muzyczno-artystycznego Mishkan. Wizyta poświęcona była funkcjonowaniu miejskich instytucji kultury oraz organizacji festiwali i przeglądów artystycznych. Delegaci odwiedzili m.in. Teatr Polski, Centrum Kultury ZAMEK, Teatr Animacji, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci i Bramę Poznania.

Prezydent Poznania wraz z ambasadorem wymienili się upominkami, a dyplomata wpisał się do pamiątkowej księgi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.