“Księga Dżungli” – premiera w Teatrze Muzycznym przyciągnęła tłumy

Porusza temat m.in. stereotypów przestrzegając przed uprzedzeniami. W muzyczny i barwny sposób uczy tolerancji i akceptacji dla odmienności. Podkreśla wartość każdego człowieka pomimo niedoskonałości, które posiada. Musical “Księga Dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego miał wczoraj swoją premierę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W wydarzeniu udział wzięło wielu gości specjalnych.

„Księga Dżungli” to kultowa opowieść na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga o chłopcu zwanym „Żabą”, który trafia do dżungli i musi odnaleźć się w zwierzęcej rzeczywistości. Adaptacja książki została uwspółcześniona, by przedstawić historię jednocześnie skłaniając do refleksji współczesnego człowieka – zarówno najmłodszego jak i dorosłego.

Reżyserem spektaklu jest Jakub Szydłowski, który stworzył z tego dziki, zabawny i opowiedziany współczesnym językiem musical familijny. Przedstawienie mogą oglądać dzieci już od 5. roku życia.

W główną rolę, Mowgliego, wcielają się chłopcy wybrani w drodze ogólnopolskiego castingu: Mateusz Santacruz Kieliszewski, Jeremiasz Kokot, Jakub Kośmider i Olaf Nowak. Autorem muzyki jest Jakub Lubowicz. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, autorką kostiumów jest Dorota Sabak.

Premiera w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się w sobotnie popołudnie i zachwyciła zebranych na widowni. Barwna opowieść pod “przykrywką” bajki porusza tematy bardzo współczesne, a jednocześnie ponadczasowe. Porusza kwestie tolerancji, skutków jej braku, akceptacji dla odmienności i szacunku dla drugiego człowieka. To musical, który zachwyca nie tylko grą aktorską, kostiumami, muzyką czy scenografią, ale także przesłaniem.

Na premierze pojawiło się wielu gości specjalnych, w tym m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak wraz z zastępcami Katarzyną Kierzek-Koperską oraz Jędrzejem Solarskim, minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania wraz z zastępcą Marcinem Kostaszukiem, Jacek Mikołajczyk, dyrektor Teatru Syrena, Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań, politycy: Joanna Jaśkowiak (KO) oraz Jarosław Pucek (PiS) oraz aktor Mateusz Damięcki z rodziną.

Bilety na spektakle Teatru Muzycznego w Poznaniu dostępne są online oraz w kasie teatru.