PGA Poznań Game Arena – ruszyła przedsprzedaż biletów

Poznań Game Arena to targi gier komputerowych oraz rozrywki multimedialnej. Największe wydarzenie tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej co roku przyciąga coraz więcej fanów, a także przedstawicieli branży gamingowej. W 2019 roku na poznańskie targi przyszło 79 347 osób, co było absolutnym rekordem. Kolejna edycja w październiku 2020, ale bilety już są do nabycia w przedsprzedaży. Czemu warto je kupić?

Gry i e-sport są na fali

Trzy dni, między 9 a 11 października 2020, spędź na PGA Poznań Game Arena w hali Międzynarodowych Targach Poznańskich, które są organizatorami tej imprezy. Na pewno nie pożałujesz, bo event z roku na rok się rozrasta i oferuje coraz więcej premier, atrakcyjnych stref dotyczących gier, multimediów i e-sportu oraz towarzyszących wydarzeń. Nic dziwnego – branża gier komputerowych oraz e-sportu są bardzo popularne w Polsce, jak komentuje Piotr Kała, redaktor naczelny ithardware.pl: 

– E-sport w Polsce rozwija się w niesamowitym tempie. Powoli stajemy się w tej branży prekursorem i motorem napędowym dla całej Europy. Do esportu wchodzi coraz więcej sponsorów, nawet tych spoza branży gamingowej. Zamiast telewizję, młodzi ludzie oglądają streamy na Twitchu i emocjonują się zmaganiami swoich ulubionych influencerów. Świat się zmienia. 

Za tymi zmianami nadążają także bukmacherzy, którzy stworzyli oddzielne kategorie zakładów, gdzie można obstawiać i śledzić poczynania zapalonych graczy komputerowych, przeznaczone dla tych, którzy są zainteresowani zakładami na CS GO.

PGA w liczbach:

 • 220 wystawców
 • 10 pawilonów z multimedialnymi atrakcjami
 • 1500 stanowisk do gier
 • Ponad 76 000 fanów gier
 • 130 polskich i zagranicznych gier w strefie indie games
 • 420 dziennikarzy, w tym 50 zagranicznych.

Atrakcje na PGA

Co można robić na PGA? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, nie ze względu na brak atrakcji, ale ich nadmiar – wiele stref o różnym przeznaczaniu z pewnością nie pozwoli się nudzić przez wszystkie dni eventu. Atrakcje na targach obejmują:

 • Turnieje e-sportowe dla początkujących oraz zaawansowanych zawodników, m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa, Tekken. Przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe!
 • Premiery gier i sprzętu – z udziałem najważniejszych wydawców gier, studiów deweloperskich z całego świata.
 • Spotkania z gwiazdami Twitch’a i YouTube – streamerami, vlogerami polskimi i zagranicznymi, szansa na zadanie pytań, wzięcie autografu i zrobienie sobie zdjęcia.
 • Free Gaming Arena, czyli strefa do gier za darmo, w tym opcje VR oraz MR.
 • Cosplay – konkurs na najlepszy cosplay oraz pokaz PGA Cosplay Show z ponad 150 najlepszymi polskimi i światowymi cosplayerami.
 • Retro Games Arena, czyli wspomnień czar. W tej strefie zagrasz w Comodore czy Amigę. Ponad 50 gier z dawnych lat oraz prototypowe sprzęty do gier z ogromnymi pikselami i grafiką w 16 kolorach. 
 • Indie Games Arena to strefa dla niezależnych deweloperów z kilkunastu krajów, którzy zbierają opinie odwiedzających PGA, by ulepszyć swoje produkty.
 • Konferencje i strefa biznesowa dla przedstawicieli branży z prelekcjami światowych sław gamingu, a do tego warsztaty dla nowych w biznesie.

Towarzyszące imprezy

To, co się dzieje w hali MTP to nie wszystkie imprezy odbywające się przy okazji PGA – do tego organizowane są dodatkowe wydarzenia, np. Game Industry Conference, wcześniej znana jako Zjazd Twórców Gier, czyli konferencja o grach, na której możliwy jest branżowy networking, a bilet wstępu z PGA uprawnia do wejścia, oraz Stars4Fans, czyli dwudniowe wydarzenie ze spotkaniami z gwiazdami YouTube, na które obowiązuje oddzielny bilet. 

Bilety na PGA

Ile kosztuje wejście na PGA? Na piątek, 9 października, czyli VIP DAY, bilet kosztuje 140 zł, na sobotę, 10 października bilet kosztuje 39 zł, a na niedzielę, 11 października – 33 złote. Kupić je można np. na tobilet.

Historia targów

PGA narodziło się w 2004 roku. Już rok później wyznaczono aż trzy strefy w ramach targów – Digital, Fantasy i Extreme Arena. Przez kolejne cztery lata wydarzenie mocno się rozrosło i okazało się, że potrzebna jest poważna przebudowa. Organizatorzy zajmowali się przygotowaniem lepszych, większych targów, które w obecnym kształcie zostały zainagurowane w roku 2012.