“Podtekst” w Słodowni Starego Browaru

„Podtekst” – tak nazywa się najnowsza wystawa Katedry Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która prezentowana jest w Słodowni +1 w Starym Browarze. Wernisaż odbędzie się dziś wieczorem.

Wystawa jest częścią obchodów stulecia istnienia poznańskiej uczelni artystycznej, które rozpoczęły się w 2019 roku. W ramach współpracy ze Starym Browarem, która trwa już od lat, postanowiono zorganizować ją w murach Centrum.

Ekspozycja obejmuje prace ukazujące złożoność komunikatu wizualno-tekstowego. To prace pracowników i studentów Uniwersytetu Artystycznego.

„Podtekst stanowi istotny element komunikacji wizualnej, zarówno jako metafora tworząca wielowarstwowy przekaz, a także – w ujęciu użytkowym – punkt odniesienia. Projekty powstają w oparciu o brief, tekst literacki, czy swobodną notatkę, narrację pisarską. Jednocześnie tekst obecny jest w obszarze wielu działań: typografii, wydawnictw, projektowania litery, plakatu, animacji itp. ”

organizatorzy wystawy

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek, 24 stycznia, o godzinie 18:00. Wystawa dostępna jest w Słodowni +1 w Starym Browarze do 8 lutego, czynna będzie w godzinach 12:00-20:00. Wstęp jest wolny.