Hostel w Poznaniu ‒ czy to dobry wybór?

Noclegi w hostelach stają się coraz bardziej popularne. Powodów jest wiele, a najważniejszy z nich to wysoki standard usług w niskich cenach. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na nocleg w poznańskim hostelu? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Zachęcamy do lektury!

Niedrogie noclegi w Poznaniu

Poznań to miasto często odwiedzane przez turystów, wycieczki szkolne, studentów, pracowników różnych branż czy rodziny z dziećmi. Wielu przyjeżdżających zazwyczaj chce spędzić w stolicy Wielkopolski kilka dni i wtedy pojawia się problem noclegu. Czy znalezienie niedrogiego, ale komfortowego noclegu w dobrej lokalizacji jest możliwe? Oczywiście! Doskonałym rozwiązaniem będzie hostel.

Aktualnie hostele przeżywają prawdziwy renesans! Na gości czekają przytulne, komfortowo wyposażone pokoje różnej wielkości. Warto podkreślić, że goście mają możliwość wynajęcie miejsca noclegowego w dużym, na przykład ośmioosobowym pokoju, jak i pokoju jedno- czy dwuosobowego z prywatną łazienką. 

To nie koniec zalet, nocleg w hostelu to również:

  • spora oszczędność
  • możliwość nawiązania nowych znajomości
  • wybór dostosowanej do potrzeb i budżetu opcji
  • możliwość korzystania z kuchni, co pozwala zaoszczędzić na obiadach w barach i restauracjach

Hostel a hotel?

Warto też tutaj wyjaśnić, jaka jest różnica między hotelem i hostelem. Hotel oferuje wyłącznie prywatne pokoje z prywatnymi łazienkami. Co więcej, aby hotel mógł nazywać się hotelem powinien spełniać cały szereg norm prawnych, na przykład musi znajdować się w nim co najmniej 10 pokoi. Takie regulacje nie dotyczą hosteli.

W odróżnieniu od hotelu, w hostelu wynająć można miejsce noclegowe, na przykład w większym pokoju, w którym będą też nocować osoby nieznajome, z łazienką znajdującą się na korytarzu, wspólną dla 2 czy 3 pokoi. 

Coraz więcej hosteli oferuje jednak wynajem prywatnych pokoi. Co więcej, w Poznaniu znajdziemy hostele ze specjalną ofertą wynajmu kwater pracowniczych, pokoi dla rodzin z dziećmi, wycieczek czy studentów.

Hostel Explorer – komfortowy nocleg w centrum Poznania

Jak już wspomnieliśmy powyżej, zalet noclegu w hostelu jest naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak, że hostel hostelowi nierówny i dokładnie przemyślimy wybór tego odpowiedniego w naszym przypadku. Wszystkim zainteresowanym polecamy hostel Explorer, który zlokalizowany jest w Poznaniu, w pobliżu Starego Rynku, centrum miasta i licznych atrakcji turystycznych. Hostel oferuje:

  • atrakcyjne ceny i częste promocje
  • przytulne, komfortowo wyposażone pokoje różnej wielkości, w tym jedno- i dwuosobowe z prywatną łazienką
  • pokoje o różnym standardzie – Ekonomy i Premium oraz przestronne apartamenty
  • możliwość wykupienia śniadań
  • parking strzeżony naprzeciwko hostelu
  • bezpłatny dostęp do internetu Wi-Fi

Podsumowanie

W hostelu wykupić można komfortowy nocleg w atrakcyjnej cenie. Coraz więcej hosteli oferuje też pokoje jedno- i dwuosobowe z prywatnymi łazienkami, a nawet apartamenty. Wszystko to sprawia, że wiele osób odwiedzających Poznań decyduje się właśnie na pobyt w hostelu ‒ wszystkim poszukującym polecamy Explorer hostel.

//