Nie tylko sala gimnastyczna – Szkoła Podstawowa nr 68 będzie gruntownie rozbudowana

To nie tylko budowa nowej sali gimnastycznej, ale także rozbudowa całej placówki. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie czeka na zgłoszenia chętnych do wybudowania nowego obiektu przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Sobieskiego.

Choć głównym celem jest wybudowanie nowej sali gimnastycznej, która zapewni większy komfort i bezpieczeństwo uczniów w czasie zajęć z wychowania fizycznego, to nowy obiekt będzie także elementem rozbudowy tej ważnej dla północnej części Poznania placówki.

Budynek ma mieć trzy kondygnacje, co pozwoli na podwojenie powierzchni użytkowej szkoły. Sala gimnastyczna będzie miałą ponad 400m² powierzchni.

W pierwszym etapie prac przy rozbudowie, poza salą sportową powstaną także m.in. sala korekcyjna, pomieszczenie do rehabilitacji, szatnie, toalety i umywalnie w tym te dla osób niepełnosprawnych, pokój trenerów oraz magazyn sprzętu.

To jednak nie koniec. Na pierwszym piętrze nowego budynku znajdą się m.in. sale dydaktyczne, gabinety dyrekcji i pedagoga, biblioteka z czytelnią oraz toalety. Uruchomiony zostanie także balkon sali gimnastycznej. Piętro wyżej zaplanowano kolejne cztery sale dydaktyczne.

W ramach inwestycji, pomieszczenia techniczne znajdujące się w obecnym budynku szkoły zostaną przebudowane.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie musiał także zagospodarować teren i wykonać nasadzenia kompensacyjne. Na realizację całego zadania będzie miał 330 dni od momentu podpisania umowy.