“Koduj z Gigantami” – trwają zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach akcji “Koduj z Gigantami”. To oferta skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tą dziedziną.

To już szósta edycja bezpłatnych warsztatów. Celem programu “Koduj z Gigantami” jest promocja nauki programowania jako przyszłościowej dziedziny nauki i zachęcenie dzieci i młodzieży do tej tematyki. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami.

Warsztaty prowadzone są przez trenerów z bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 12-osobowych, co zapewnia skuteczniejsze przekazywanie i zdobywanie wiedzy oraz bardziej indywidualne podejście do uczestników. Poziom trudności i tematyka warsztatów są dostosowywane do wieku dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywają się w blokach 1 lub 1,5-godzinnych. Skierowane są do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, jeśli wcześniej nie mieli styczności z zajęciami programowania.

Warsztaty pozwalają nie tylko poznać podstawy programowania, ale także uczą logicznego myślenia.

“Rozwój nowoczesnych technologii i szeroka dostępność urządzeń mobilnych sprawiły, że przybywa zawodów związanych z branżą informatyczną. Jeszcze dekadę temu niewiele osób by pomyślało, jak szeroką drogę rozwoju może oferować operowanie projektowaniem aplikacji czy kreowanie wizerunku internetowego. Tymczasem grono ekspertów w tym zakresie wciąż rośnie, co nieprzerwanie generuje powstawanie nowych zawodów”

Organizatorzy warsztatów

Tematyka warsztatów:

– Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Kodu

– Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor

– Klasy 7-8 SP oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

W Poznaniu warsztaty będą odbywać się w weekend, 15-16 lutego w biurowcu Delta przy ul. Towarowej 35. Zapisy odbywają się online.