Ruszyły zapisy na IX Bieg na Tak!

Bieg na Tak organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Tak, które przeniosło berlińską inicjatywę na poznański grunt. Co roku w polskiej edycji udział bierze coraz więcej zawodników zarówno polskich jak i zagranicznych. Tylko w ubiegłym roku we wszystkich konkurencjach biegowych wystartowało łącznie prawie 1500 osób. Celem wydarzenia jest integracja i walka z wykluczeniem społecznym. Na trasie […]

Bieg na Tak organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Tak, które przeniosło berlińską inicjatywę na poznański grunt. Co roku w polskiej edycji udział bierze coraz więcej zawodników zarówno polskich jak i zagranicznych. Tylko w ubiegłym roku we wszystkich konkurencjach biegowych wystartowało łącznie prawie 1500 osób.

Celem wydarzenia jest integracja i walka z wykluczeniem społecznym. Na trasie pojawiają się zarówno osoby pełnosprawne, jak i te mające problemy z poruszaniem się i niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną – bez względu na wiek. Wszyscy startują na takich samych zasadach.

Podczas wydarzenia tradycyjnie przygotowana będzie Strefa Dziecka dla najmłodszych, ale także atrakcje dla całych rodzin. Nie zabraknie również jedzenia, by uzupełnić stracone podczas biegu kalorie.

Bieg na Tak ma zawsze również cel charytatywny. Zebrane fundusze z opłat wpisowych, datków czy udziału w loterii fantowej podczas wydarzenia zostaną przekazane na rzecz statutowej działalności Stowarzyszenia Na Tak. W tym roku zbierane są pieniądze na organizację letnich turnusów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych dla aż 200 osób z niepełnosprawnością.

Bieg na Tak – Run of Spirit odbywa się w kilku kategoriach:

Biegi dla dzieci do lat 12. – podzielone na trzy dystanse w zależności od wieku uczestników: 200m, 400m i 800m

Biegi bez barier – 800m i 1500m przeznaczone zarówno dla osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych

Nordic Walking/Walking – marsz z kijkami lub bez na trasie 5,7km

Fun Run – bieg na 5,7 km w kolorowym przebraniu

Run of Spirit – 11,4km

Tegoroczny bieg odbędzie się 23 maja 2020 roku nad Jeziorem Maltańskim.

Zapisy odbywają się online.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.