Z Rakowem o dobry początek rundy, czyli pierwszy mecz Lecha Poznań w rundzie wiosennej

Lech Poznań zmierzy się w sobotę z Rakowem Częstochowa na początek rundy wiosennej polskiej Ekstraklasy. ,,Kolejorz” ma swoje problemy, które mogą zostać na chwilę zapomniane, jeżeli piłkarze wywalczą komplet punktów w starciu z zawodnikami Marka Papszuna.

Zimowy okres przygotowawczy w Lechu był bardzo burzliwy. Kibice głośno domagali się transferów, a klub zwlekał z nimi do ostatniej chwili. Drużyna w sparingach często była osłabiona brakiem zawodników zdatnych do gry. Koniec końców ,,Kolejorzowi” udało się dopiąć transfer Daniego Ramireza, który ma zastąpić Darko Jevticia jako ofensywnego pomocnika w drużynie.

Jesienią Lech pokonał beniaminka na wyjeździe 3:2, ale Raków ma ostatnio dobrą passę. Jesień zakończył zwycięstwem nad faworyzowaną Lechią Gdańsk, a podczas okresu przygotowawczego wygrał sparingi z m.in. bułgarskim Carsko Sofia. W tabeli ekstraklasowej traci do Lecha tylko 3 punkty zajmując 11 miejsce.

Podopieczni Dariusza Żurawia, jeżeli jeszcze chcą jeszcze włączyć się do walki o europejskie puchary muszą pokonać drużynę z Częstochowy. Lech nie będzie mógł w sobotę skorzystać jeszcze z nowego nabytku jakim jest Dani Ramirez. Hiszpan będzie pauzował za kartki, które otrzymał w rundzie jesiennej.

Początek spotkania przy ulicy Bułgarskiej zaplanowany jest na godz. 17:30.