Pływalnia na os. Zwycięstwa – niebawem montaż konstrukcji stalowej

Prace związane z budową pływalni na os. Zwycięstwa przebiegają sprawnie i – dzięki wyjątkowo ciepłej zimie – bez przestojów. Już niebawem na placu budowy pojawi się konstrukcja stalowa, która jest głównym elementem architektonicznym przyszłej hali basenowej.

Zaawansowanie prac wyprzedza zakładany harmonogram. Montaż konstrukcji stalowej, która już powstaje w wytwórni, zaplanowano na koniec lutego. Przygotowywana jest już również konstrukcja dachu nad halą basenową. Tymczasem na ukończeniu są roboty ziemne w obrębie budynku pływalni oraz budowa stropu żelbetowego nad jego piwnicą

mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowana od połowy października ubiegłego roku pływalnia na osiedlu Zwycięstwa będzie drugim – po pływalni na os. Piastowskim – tego typu obiektem w mieście, wybudowanym przez PTB NICKEL. Ma być gotowa wiosną 2021 roku.

W jej wnętrzu znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i  głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie będzie mogło przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku powstanie miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.