Stara Rzeźnia będzie w nowym miejscu. Pojawiła się trzecia lokalizacja

Pchli targ w Starej Rzeźni po 18 latach będzie zamknięty z końcem marca. Dziś wybraliśmy się na jedną z ostatnich niedziel, w których można jeszcze zapolować na oryginalne przedmioty z dużą dawką historii. Stare Rzeźnia to już kultowe miejsce nie tylko w Poznaniu, ale także na ogólnopolskiej mapie antyków. Nic dziwnego, że kupcy, którzy przyjeżdżają tu niezależnie od pogody w każdą niedziele martwią się, że nowa lokalizacja ma wiele minusów.

Oficjalnie dotychczasowy organizator informuje o przenosinach na parking koło M1, ale po giełdzie chodzą ludzie, którzy zapraszają kupców do magazynów na ul. Św. Michała. Hala ma być ogrzewana, a przed nią ma stanąć duży namiot, który pomieści mniejszych sprzedających.

Dziś na giełdzie pojawiły się plotki o trzeciej lokalizacji, która z logistycznego punktu widzenia wygrywa z pozostałymi – to teren po targowisku na Bema. Stoiska wprawdzie są i stoją puste, ale nie będą ogrzewane i w ostatnim czasie jest duży problem z parkingiem.

Jeżeli nawet uda się przenieść większość kupców w jedno miejsce jedno jest pewne, żadne z tych miejsc nie będzie miało takiej magii i atmosfery jak starej budynki Starej Rzeźni.