W Nowym Zoo powstaje całoroczny wybieg dla żyraf i nosorożców

Poznaniacy i turyści będą mogli nawet zimą odwiedzać żyrafy i nosorożce żyjące w Nowym Zoo. Od października ubiegłego roku trwa budowa całorocznego wybiegu dla tych zwierząt. Zakończyły się już roboty ziemne. Powstaje teraz parter – wznoszone są ściany, trwa również betonowanie elementów konstrukcji stropu.

Dzięki inwestycji żyrafy i nosorożce mieszkające w Nowym Zoo zyskają optymalne warunki życia. Wybieg będzie też atrakcją dla gości poznańskiego ogrodu zoologicznego, bo żyjące w nim zwierzęta będzie można odwiedzać przez cały rok.

Obiekt powstaje w miejscu nieużytkowanej łąki na terenie Nowego Zoo. Od strony południowej ograniczony będzie stawami i strumieniem Kaczeniec, a od północy drogą wewnętrzną. W odległości ok. 50 metrów od powstającego wybiegu są budynki słoniarni.

Teren wybiegu dla żyraf i nosorożców liczył będzie łącznie ponad 18 tys. m kw. powierzchni. W ramach inwestycji powstanie budynek umożliwiający zwiedzającym oglądanie zwierząt. Będzie miał dwie kondygnacje, przewidziano w nim miejsce na pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji parter budynku z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości będzie natomiast antresola oraz sala projekcyjna.

Nowy wybieg dla żyraf i nosorożców zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku. Koszt budowy to ponad 12 mln zł.