Szukasz nowego materaca? Sprawdź czym kierować się podczas zakupu

Żywotność starego materaca dobiegła już końca? Odczuwasz dyskomfort, kiedy na nim śpisz? Bez wątpienia przyda Ci się nowy. Jednak zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czym kierować się podczas zakupu!

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego materaca?

Podczas zakupu nowego materaca powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jeżeli to zrobimy, z pewnością uda nam się znaleźć idealny model. Na początku powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany materac. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić materace lateksowe, piankowe lub sprężynowe. Jeśli walczymy z uporczywym bólem pleców, bioder lub mamy alergię na roztocza, wówczas doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się materace piankowe. W przypadku problemów z kręgosłupem warto szukać modeli z materiałem termo- lub wysokoelastycznym. Pierwszy z nich dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, odciążając przy tym newralgiczne punkty nacisku, takie jak: kręgosłup czy też biodra. Z kolei wysokoelastyczny materiał gwarantuje odpowiednią sprężystość, trwałość oraz elastyczność punktową.

Zwróćmy również uwagę na dodatkowe komponenty, które znajdują się w danym modelu. Aby mieć pewność, że materiał spełnia najwyższe standardy higieny, warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych technologii wspierających wentylację i odprowadzanie wilgoci. Bez wątpienia najlepszymi produktami w tej kategorii będą również materace piankowe Hilding. Część z nich uzupełniona jest o pokrowiec ActiCare z technologią Santized®, który wzmacnia ochronę przed rozwijaniem się pleśni, grzybów, roztoczy oraz innych drobnoustrojów. Część materaców zapewnia w pakiecie dodatkowy top, który umożliwia zmianę stopnia twardości. Dzięki temu dopasujemy materac idealnie do swoich preferencji. 

Przetestuj nowy materac przed zakupem

Warto udać się do sklepu i przetestować wstępnie wybrane produkty. Informacje na temat lokalizacji sklepów stacjonarnych można znaleźć na stronie internetowej sennamaterace.pl. Udając się osobiście do salonu, mamy możliwość dotknąć i zobaczyć konkretne modele. Zdarza się, że teoretyczne wskazówki ekspertów nie zawsze sprawdzają się w praktyce. Bez wątpienia wszyscy oczekujemy od materaców wygody i ochrony dla kręgosłupa. Jednak dla każdego stwierdzenia te oznaczają coś innego. Dlatego też najlepszą decyzją wydaje się sprawdzenie właściwości konkretnych produktów na własnej skórze. 

Warto położyć się na materacu w pozycji, w której najczęściej śpimy. Następnie obrócić się, spróbować wstać. Warto również sprawdzić, czy dobrze dobraliśmy stopień twardości. W tym celu należy położyć się na plecach, a następnie włożyć dłonie pod lędźwie. Jeżeli przesuwamy nimi bez problemu, wówczas powinniśmy pomyśleć o twardszym materacu. Natomiast odczuwanie dyskomfortu w ramionach lub biodrach, wskazuje na zmianę twardości na mniejszą. 

Kupić materac stacjonarnie czy online?

Materace najlepszych producentów, takich jak Hilding, są dostępne dla klientów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Jednak pamiętajmy, że przy zakupie przez internet nie mamy możliwości przetestowania wybranego modelu. Mimo to wiele osób decyduje się na ten krok. Powodami mogą być możliwość zaoszczędzenia czasu, szybki proces zamawiania, a także darmowa dostawa. Jednak senna materace oferuje bezpłatny transport materaca również w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo na miejscu możemy przetestować konkretne modele i podjąć decyzję o zakupie, mając praktyczną wiedzę o zachowaniu różnych materiałów. Z kolei sklepy online gwarantują swoim klientom atrakcyjne promocje, rabaty. Dzięki nim możemy kupić materace Hildingnawet do 500 zł taniej. Jeżeli nie możemy się zdecydować, które rozwiązanie będzie lepsze, warto je połączyć. Najpierw przetestować materac w sklepie stacjonarnym, a następnie po przemyśleniu zamówić online.