Rok 2020: najwyższy czas na telewizor 8K

Jeszcze do niedawna na rynku królowały ekrany 4K, a dziś śmiało można powiedzieć, że mamy nową kategorię – telewizory 8K. Samsung, od momentu wprowadzenia modelu QLED 8K w 2018 roku, stale rozwija ten produkt. Podczas targów Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas poznaliśmy trzecią generację tego telewizora.

  • Rok 2020 bez wątpienia będzie należał do telewizorów z rozdzielczością 8K, które zobaczymy w zupełnie nowej odsłonie.
  • Telewizor Samsung QLED 8K do poprawy jakości obrazu wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Dzięki temu, jako widzowie, możemy liczyć na rzeczywisty i szczegółowy obraz niezleżenie od tego, w jakiej rozdzielczości jest film, który oglądamy. 
  • QLED 8K trzeciej generacji, Q950TS, to oprócz doskonałej jakości obrazu w najwyższej rozdzielczości, także nowy design, ekran Infinity Screen oraz funkcje optymalizujące dźwięk. 

Jako widzowie jesteśmy bardziej wymagający niż jeszcze kilka lat temu. Coraz chętniej wybieramy większe ekrany, czyli 65 cali i powyżej. Duży ekran pozwala nie tylko dostrzec więcej szczegółów, lecz także jeszcze bardziej zanurzyć się w oglądane treści – poczuć się niczym bohater filmu lub piłkarz strzelający bramkę. Projektanci telewizora Q950TS zadbali o to, byśmy mogli zobaczyć jeszcze więcej niż do tej pory. W modelu tym praktycznie wyeliminowano ramki, co zaowocowało najrozleglejszym na rynku ekranem zajmującym aż 99% powierzchni z przodu telewizora. Oglądając treści z odległości trzech czy pięciu metrów, doświadczymy zapierającego dech w piersiach efektu zapewnianego przez ekran Infinity Screen. Dzięki temu możemy liczyć na jeszcze bardziej wciągające wrażenia wizualne.

Takie niesamowite doznanie nie byłoby możliwe bez ultrawysokiej jakości obrazu. Ograniczona dostępność treści 8K nie stanowi problemu, gdyż, dzięki Procesorowi Quantum 8K, obraz jest automatycznie podnoszony do wyższej rozdzielczości. Procesor w połączeniu ze sztuczną inteligencją automatycznie poprawia różne elementy obrazu, by stworzyć doskonałą jakość, bliską 8K – niezależnie od źródła prezentowanych treści. Dzięki temu nasze ulubione filmy czy archiwalne domowe nagrania zobaczymy w nowej odsłonie, pełne kolorów i szczegółów. 

Dźwięk, który potęguje wrażenia  

Na niesamowite wrażenia podczas oglądania filmów czy seriali składa się nie tylko doskonała jakość obrazu, lecz także idealny dźwięk. Właśnie dlatego w telewizorze QLED 8K trzeciej generacji głośniki umieszczone są z każdej strony ekranu, a z tyłu znajdziemy subwoofery. Takie połączenie sprawia, że telewizor generuje wyrazisty i wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja Active Voice Amplifier, dzięki której telewizor dopasuje poziom głośności dialogów do otoczenia. Oznacza to, że odkurzacz czy pracujący blender nie zakłócą nam seansu. Funkcja wyłapuje hałaśliwe brzmienia i jest w stanie automatycznie wzmocnić wyrazistość wypowiadanych przez aktorów kwestii.

Telewizor – kameleon

Decydując się na duży ekran – nawet 75- czy 85-calowy, nie musimy się martwić, jak będzie wyglądał w przestrzeni, kiedy będzie wyłączony. Jednym z wyróżników telewizorów Samsung, takich jak QLED 8K, jest Tryb Ambient, dzięki któremu ekran – niczym kameleon – dopasuje się do wnętrza. Kiedy akurat nie oglądamy filmów, na ekranie możemy wyświetlić najnowsze informacje, dekoracyjne motywy, grafiki czy nasze własne zdjęcia. Tryb Ambient świetnie sprawdzi się także podczas  imprezy. Kolorowe efekty świetlne pozwolą zamienić nasz salon  w prawdziwie klubowy parkiet.