Daniel Lismore ponownie odwiedzi Poznań i oprowadzi po swojej wystawie w Galerii na Dziedzińcu!

Wystawa „Jestem dziełem sztuki” Daniela Lismore’a w Galerii na Dziedzińcu to jedno z wydarzeń związanych z obchodami 16. urodzin Starego Browaru. Została otwarta w listopadzie, kiedy to swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych na wernisażu gości sam Daniel Lismore oprowadzając po niej. Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele […]

Wystawa „Jestem dziełem sztuki” Daniela Lismore’a w Galerii na Dziedzińcu to jedno z wydarzeń związanych z obchodami 16. urodzin Starego Browaru. Została otwarta w listopadzie, kiedy to swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych na wernisażu gości sam Daniel Lismore oprowadzając po niej.

Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele sztuki”. Jego kreatywność i niekonwencjonalne podejście do sztuki zachęciły do współpracy z nim znane osoby i marki ze świata mody, sportu czy biznesu. Współtworzy liczne kampanie reklamowe, a efekty jego pracy intrygują i zachwycają zarówno celebrytów jak i „przeciętnego Kowalskiego”.

Z okazji 16. urodzin Starego Browaru przygotował wyjątkową wystawę – unikatowe rzeźby-sobowtóry artysty, które są ubrane w eklektyczne kostiumy jego autorstwa. Część z nich przygotowana została specjalnie na poznańskie wydarzenie.

Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata – od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Wystawa w Galerii na Dziedzińcu zajmuje trzy sale i można ją podziwiać jeszcze tylko do końca lutego. Co ciekawe, na drugim piętrze galerii na ścianie umieszczono napis „Jestem dziełem sztuki. A Ty?”, a pracownicy zachęcają zwiedzających do zapisywania odpowiedzi na samoprzylepnych karteczkach. Jak się okazuje, kreatywności nie brakuje nie tylko artyście, ale także odbiorcom, ponieważ wśród odpowiedzi można znaleźć wiele interesujących i nietypowych np. „Jestem unikatem”, „Jestem dzikusem z lasu”, „Jestem dziełem sztuki przetrwania” czy „Jestem skrzypnięciem podłogi”.

Po wernisażu organizatorzy wskazywali, że prawdopodobnie nie była to ostatnia wizyta twórcy w Poznaniu. Jak się okazało, była to zapowiedź ponownego spotkania, które nastąpi już w najbliższą środę, 19 lutego. Daniel Lismore ponownie oprowadzi gości po ekspozycji wyjaśniając czym się kierował i co miał na myśli tworząc poszczególne dzieła.

Galerię można odwiedzać codziennie w godz. 12:00 – 20:00, bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Udział w środowym oprowadzaniu przez artystę jest bezpłatny. Początek o godzinie 18:00.