Środa Popielcowa w kościele katolickim. Wiernych obowiązuje post ścisły (msze święte w Poznaniu)

W Kościele Katolickim obchodzona jest dzisiaj Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły. O której godzinie sprawowane są msze święte?

Środa Popielcowa w kościele katolickim nie należy do świąt nakazanych, co oznacza, że wierni nie mają obowiązku uczestniczenia we mszy świętej, jednak jest to zalecane i wielu korzysta z tej możliwości. W tym dniu kapłani posypują głowy wiernych popiołem, co jest aktem pokuty w czasie liturgii.

Co ważne, w tym dniu katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób od 14. roku życia oraz post ścisły dla wiernych między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły oznacza ograniczenie liczby posiłków do syta do jednego w ciągu dnia.

W Poznaniu o godzinie 8:00 rozpoczęła się msza święta w Katedrze Poznańskiej. Kolejna zaplanowana jest na godzinę 18:00. W kościele dominikanów msze święte odbywają się w godzinach tak jak w pozostałe dni powszednie z dodatkową mszą o godzinie 21:00. W Farze Poznańskiej msze odbędą się dziś jeszcze o godzinie 12:30, 17:00 i 19:00. W Kościele ojców jezuitów przy ul. Szewskiej msze zaplanowano na godzinę 15:00 oraz 18:00.

W pozostałych kościołach msze odbywają się zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami parafii.