Poznań znów stanie się stolicą literatury. Poznańskie Targi Książki już za tydzień

Niemal 150 wystawców i spotkania z ponad setką pisarzy, a do tego strefy tematyczne, warsztaty, wydarzenia towarzyszące i konferencja – to wszystko czeka na uczestników Poznańskich Targów Książki, które odbędą się już w przyszły weekend. Stolica Wielkopolski po raz kolejny stanie się stolicą literatury.

Poznańskie Targi Książki potrwają trzy dni i odbędą się w najbliższy weekend. Organizatorzy po raz kolejny spodziewają się tłumów zainteresowanych w każdym wieku. To okazja, by zapoznać się z ofertą wydawnictw zarówno tych dobrze znanych jak i niszowych. W targowych pawilonach zaprezentuje się około 150 wystawców.

Jak co roku nie zabraknie także interesujących spotkań z pisarzami. Będzie można nie tylko posłuchać co mają do powiedzenia, czy porozmawiać z niektórymi z nich, ale także do zdobyć autografy. Łącznie zaplanowano 116 spotkań z przedstawicielami najróżniejszych gatunków literackich. Wśród gości znaleźli się m.in.: Filip Springer, Katarzyna Bonda, Ałbena Grabowska, Oleh Poliakov, Marcel Moss, Marcin Szczygielski, Aneta Jadowska, Aleksandra Michta, Magdalena Muszyńska Chafitz.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, a także Alkiem Pawlikowskim, czyli lektorem audiobooków i seriali.

Spotkania z pisarzami będą się odbywać w Salonie Autorskim w pawilonie numer 7, a także w salach konferencyjnych na antresoli pawilonu.

Już po raz kolejny wydarzeniu będzie towarzyszyć ekspozycja wystaw z cyklu Salon Ilustratorów oraz Mistrz Ilustracji. Pierwsza obejmować będzie przede wszystkim prace młodych polskich ilustratorów, natomiast druga to okazja do obejrzenia dzieł Janusza Grabińskiego, utytułowanego ilustratora, który jest autorem m.in. ilustracji do Elementarza, na którym wychowało się wielu Polaków.

Dla najmłodszych przygotowano m.in. liczne zajęcia, a także warsztaty z Kicią Kocią, popularną kotką znaną z książeczek dla dzieci. Nieco starsze dzieci mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia chińskiej kaligrafii czy zajęć „Przedsiębiorczość? Sprawdzam!”. Rodzinne strefy warsztatowe zaplanowano w pawilonach numer 7 i 8, a dla najmłodszych, czyli dzieci do lat 4 przygotowana zostanie specjalna Strefa Naj Naj, w której maluchy mogą poznawać książki przez wszystkie zmysły.

Po raz pierwszy w ramach Targów Książki odbywać się będzie również Scena Grandy w pawilonie nr 8. Organizowana jest przez Fundację GRANDA i przewiduje cykl autorskich spotkań z pisarzami i osobami, które są związane z literaturą i czytelnictwem.

Nie zabraknie także czegoś dla przedstawicieli branży, czyli Book Marketingu, który obejmuje konferencje, spotkania i prelekcje dla profesjonalistów.

Wśród stref tematycznych Targów Książki znalazły się m.in. Strefa Komiksu czy Strefa Scrabble, a także strefa „spotkań z wyobraźnią”, czyli giełda winylowa.

Poznańskie Targi Książki będą odbywać się w dniach 6-8 marca pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, a także Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.