W weekend w Poznaniu odbędą się Finały Halowych Mistrzostw Polski

W sobotę, 29 lutego, w hali AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu odbędą się Finały Halowych Mistrzostw Polski. Wśród mężczyzn tytułu broni WKS Grunwald Poznań, a wśród kobiet KS Hokej Start Brzeziny.

Na ten dzień czekali kibice hokeja na trawie przez cały sezon 2019/2020. Przed nimi największe emocje i decydujące starcia  – w sobotę (29 lutego) odbędą się Finały Halowych Mistrzostw Polski. Tym razem impreza finałowa będzie trwać tylko jeden dzień.

Turniej rozpocznie się od starć kobiet. W pierwszym półfinałowym pojedynku AZS Politechnika Poznańska podejmie UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, a w drugim KS Hokej Start Brzeziny zmierzy się z KS Rogowo. Potem na parkiet wyjdą panowie. Ich spotkania półfinałowe zostały rozegrane tydzień wcześniej. Gospodarzami były drużyny, które zajęły wyższe miejsce po rundzie zasadniczej – Pomorzanin wygrał z KS AZS AWF Poznań, a Grunwald zwyciężył z KS Warta Poznań.

Dlatego o 16:30 w meczu o brązowy medal KS AZS AWF Poznań podejmie KS Warta Poznań. Faworyta tego pojedynku na pewno nie ma. Tym bardziej, że w rundzie zasadniczej w rywalizacji tych drużyn padł wynik 2:2. Jednak trzeba pamiętać, że podopieczni Jacka Adriana zagrają na własnym parkiecie.

Potem odbędą się spotkania o medale HMP kobiet, a na koniec czeka nas mecz o złoty medal HMP mężczyzn. Po raz kolejny WKS Grunwald Poznań zmierzy się z KS Pomorzanin Toruń. 12 miesięcy – podczas finałów HMP mężczyzn w Stęszewie – po niezwykle zaciętym pojedynku wygrali „wojskowi” 3:2. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do hali AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.
29.02.2019 r. (Poznań, ul. Królowej Jadwigi):

14:00 I półfinał AZS Politechnika Poznańska – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry

15:15 II półfinał KS Hokej Start Brzeziny – KS Rogowo

16:30 mecz o III miejsce HMP seniorów

17:45 mecz o III miejsce HMP seniorek (przegrani półfinałów nr I i II)

19:00 finał HMP seniorek (zwycięzcy półfinałów nr I i II)

20:15 finał HMP seniorów

Po meczu finałowym HMP seniorów odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i medali HMP seniorek i seniorów.