Remont na dworcu Rataje – część autobusów zmieni trasę i będzie kursować na Franowo

Remont na dworcu autobusowym jest pierwszym etapem przygotowań do modernizacji Ronda Rataje. Prace obejmą remont nawierzchni, placu manewrowego, placu postojowego, przejazdów oraz peronów pasażerskich, w tym dostosowanie peronów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z uwagi prowadzone roboty budowlane, na czas prac część linii autobusowych będzie musiała zmienić swoje trasy. Zmiany obejmą przede wszystkim linie podmiejskie […]

Remont na dworcu autobusowym jest pierwszym etapem przygotowań do modernizacji Ronda Rataje. Prace obejmą remont nawierzchni, placu manewrowego, placu postojowego, przejazdów oraz peronów pasażerskich, w tym dostosowanie peronów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z uwagi prowadzone roboty budowlane, na czas prac część linii autobusowych będzie musiała zmienić swoje trasy. Zmiany obejmą przede wszystkim linie podmiejskie oraz jedną linię miejską. Zostaną skierowane na pętlę Franowo, do której będą dojeżdżać z ul. Krzywoustego przez ul. Szwedzką, dzięki czemu pasażerowie będą mogli już wcześniej (a nie dopiero na pętli) przesiąść się na linie tramwajowe, a także na pozostałe linie autobusowe.

Zmiany obowiązywać będą od 23 marca do końca czerwca na liniach podmiejskich numer: 431, 432, 435, 501, 502, 560 i 561 oraz miejskiej numer 155.

Linie autobusowe nr 152, 162, 166, 181, 184 i 196 będą kończyć trasę na obecnym przystanku dla wysiadających przy rondzie Rataje, natomiast przystanek początkowy dla wszystkich linii znajdować się będzie na ulicy Jana Pawła II, przed rondem Rataje. 

Co ważne, podczas prac autobusy będą jedynie oczekiwać na kolejny kurs i nie będzie możliwości wsiadania do nich.

Linia nr 165 zmieni trasę. Autobus będzie kursować ulicami: Inflancką, Milczańską, Brneńską, Krzywoustego do przystanku  przy Galerii Posnania, a z powrotem przez ulice Brneńską, Milczańską i dalej Inflancką po stałej trasie.

Dodatkowo, od 23 marca zmieni się także trasa linii nr 181 – zostanie ona wydłużona z Centrum Handlowego M1 do Kinepolis i Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej (autobus będzie kursował ulicą Szwedzką), natomiast linia nr 192 zostanie zawieszona.