Motor Show i Salmed nie odbędą się w planowanym terminie. MTP wydały oświadczenia

Choć w Polsce nie odnotowano jeszcze przypadku zakażenia koronawirusem, to są tu odczuwalne skutki rozprzestrzeniania się groźnego wirusa na świecie. Międzynarodowe Targi Poznańskie podjęły decyzje dotyczące organizacji jednych z największych targów motoryzacyjnych w Europie – Motor Show oraz cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów z zakresu medycyny branżowych targów Salmed. Obie imprezy zostały przeniesione na inny niż wcześniej planowany termin.

W przypadku targów Salmed, czyli największych w Polsce targów sprzętu medycznego, które co roku przyciągają do Poznania specjalistów i lekarzy, decyzja o zmianie terminu imprezy ma związek z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego.

Z uwagi na stan podwyższonej gotowości w służbach medycznych w Polsce związany z  występującymi na świecie oraz w państwach Europy zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 GIS zarekomendował odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne. Mając to na uwadze, Grupa MTP podjęła decyzję o przeniesieniu targów Salmed na początek września. Nowa data to 1-3 września 2020 roku.

Jak wyjaśniają organizatorzy, obecnie najważniejsze jest skupienie lekarzy i placówek medycznych na zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego wirusa i choroby, jaką wywołuje.

Zmieniono również datę jednych z najpopularniejszych poznańskich targów, czyli Motor Show Poznań 2020. Impreza co roku przyciąga kilkaset tysięcy ludzi na teren MTP i do stolicy Wielkopolski.

Jak wskazano w komunikacie, z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo konieczności odwołania imprezy zaplanowanej na 26-29 marca, podjęto decyzję zapobiegawczą o przeniesieniu wydarzenia na inny termin.

“Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem.”

Grupa MTP

Nowym terminem wydarzenia są dni 18-21 czerwca 2020 roku.

Jednocześnie MTP informują, że wcześniej zakupione bilety na imprezy zachowują ważność.