Przeganiali pochmurny dzień życzliwością i uśmiechem. Podopieczni Stowarzyszenia na Tak rozdawali kwiaty na Dzień Kobiet

Choć pogoda dziś nie rozpieszczała, to podopieczni Stowarzyszenia na Tak wraz z uczniami szkoły specjalnej nr 102 potrafili rozjaśnić ten pochmurny dzień. Już po raz kolejny, jak co roku, przeprowadzili akcję z okazji Dnia Kobiet, rozdając paniom kwiaty.

Akcja po raz pierwszy została zorganizowana kilka lat temu. Od tego czasu stała się już miłą poznańską tradycją. Początkowo celem było przede wszystkim umożliwienie osobom niepełnosprawnym i podopiecznym Stowarzyszenia integracji ze społeczeństwem poprzez kontakt w różnych sytuacjach i na różnych płaszczyznach. Szybko okazało się, że pojawiły się także inne korzyści – uśmiechy na twarzach obdarowywanych pań, dla których tak miły gest jest powodem do pogody ducha, nawet w tak pochmurny jak dziś dzień.

Z uwagi na fakt, że tegoroczny Dzień Kobiet przypada w niedzielę, akcję przeprowadzono dwa dni wcześniej – 6 marca. Dzięki temu udało się choć na chwilę zatrzymać panie pochłonięte codziennymi obowiązkami, by mogły poczuć się miło i wyjątkowo. Panowie poza kwiatkami składają również życzenia, a przede wszystkim obdarowują szczerym uśmiechem, który “zaraża” pozostałych przechodniów. Siła uśmiechu pomaga w rozchmurzeniu się nawet w pochmurny dzień.

Jak przyznają organizatorzy akcji, nigdy nie spotkała się ona z negatywnymi komentarzami. Wręcz przeciwnie – stało się to corocznym miłym elementem Dnia Kobiet w Poznaniu, który jest w pozytywny sposób odbierany przez mieszkańców i turystów. W tym roku rozdano 400 kwiatów.