Ryanair ogranicza loty do Włoch z Poznania i opóźnia pierwsze w tym sezonie loty do Zadaru

Linie lotnicze Ryanair wprowadzają ograniczenia w połączeniach realizowanych m.in. z lotniska Poznań-Ławica. Utrudnienia czekają na pasażerów lotów do Włoch i Chorwacji.

Ryanair lata z Poznania na dwa włoskie lotniska – Mediolan/Bergamo oraz Rzym Ciapmino. To drugie ma ruszyć w tym sezonie 1 kwietnia i jak na razie nie zanosi się na przesunięcie tej daty.

Jednocześnie, z uwagi przede wszystkim na małe zainteresowanie pasażerów, ograniczone zostaną loty na lotnisko Mediolan-Bergamo. Loty odbywają się we wtorki i soboty, jednak od przyszłego tygodnia będą realizowane tylko raz w tygodniu – w soboty. Z systemu oraz z komunikatu linii lotniczej wynika, że zmiany będą obowiązywać do 8 kwietnia. Po tej dacie znów będzie można latać na tej trasie również we wtorki.

Nie są to jedyne zmiany wprowadzone przez linię. Loty do Zadaru z portu lotniczego Poznań-Ławica, które miały zostać zainaugurowane w tym sezonie 3 maja, rozpoczną się dopiero w niedzielę, 17 maja. Nie wiadomo jednak czy decyzja spowodowana jest ograniczeniami związanymi z koronawirusem czy kwestiami logistycznymi lub zainteresowania lotami. Już wcześniej zdarzało się bowiem, że Ryanair przesuwał datę rozpoczęcia lotów w nowym sezonie.