Dobór fryzury do kształtu twarzy

Często łapiemy się na tym, że marzy nam się fryzura taka, jaką właśnie zaprezentowała nasza ulubiona aktorka lub aktor. Wystarczy odwiedzić dobry salon fryzjerski i zlecić specjaliście stworzenie takiej stylizacji. Niestety, nie jest to takie oczywiste. Okazuje się, że nawet idealnie odzwierciedlona fryzura może stworzyć nieciekawą kompozycję. Dlaczego? Ponieważ nie została dobrana do kształtu naszej twarzy.

Jaka fryzura do owalnej twarzy?

Osoby mające owalną twarz mogą czuć się szczęśliwcami. Ten kształt jest najbardziej uniwersalny. To sprawia, że najłatwiej dopasować do niego fryzurę. Kobiety posiadające owalną twarz świetnie wyglądają w krótkich i długich włosach. Bez przeszkód mogą także nosić grzywkę. Wybierając stylizację lepiej unikać rozproszonych włosów oraz przedziałka pośrodku głowy.

Jaka fryzura do trójkątnej twarzy?

Trójkątna twarz charakteryzuje się wąską brodą i wysokim czołem. Takie zestawienie zdecydowanie wyklucza krótkie cięcia, ponieważ podkreślą one szpiczastą brodę. Idealnym wyborem będzie fryzura, która skutecznie poszerzy dolną część twarzy. Włosy na czubku głowy nie powinny być zbyt bujne. Dobrym pomysłem będzie ich wycieniowanie. Wśród fryzur polecanych kobietom o trójkątnej twarzy należy wymienić przede wszystkim klasycznego boba, krótką grzywkę, cieniowane włosy z przedziałkiem na boku oraz upięcie do góry z opadającymi na twarz pasemkami.

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy?

Cechą charakterystyczną kwadratowej twarzy są wystające kości policzkowe, niskie czoło, szeroka szczęka oraz pionowa linia skroni, policzków i podbródka. W przypadku kobiet posiadających ten typ twarzy wskazane są cięcia, które mają podnieść górę i przysłonić policzki. Minimalna długość włosów powinna sięgać linii żuchwy. Bardzo dobrym pomysłem będą fryzury z dłuższym tyłem. Sprawdzą się również cięcia warstwowe oraz strzyżenia z pazurkami, które zamaskują wydatne kości policzkowe. W przypadku tego typu twarzy styliści często wykonują cieniowanie końcówek i przedziałek na boku.

Jaka fryzura do prostokątnej twarzy?

Twarz prostokątna jest z reguły długa i szczupła. Cechą charakterystyczną osób posiadających prostokątną twarz jest wysokie czoło, wydłużona broda z kanciastym podbródkiem oraz pionowa linia skroni, policzków i podbródka. Kobiety z prostokątną twarzą powinny wybierać fryzury, które złagodzą dosyć ostre rysy twarzy. Najlepiej unikać fryzur bez grzywki, koków na czubku głowy oraz długich i prostych włosów. Idealnie sprawdzą się za to loki, fale, fryzury krótkie z okalająca twarz grzywką, warstwowe cięcia czy fryzury półdługie.

Jaka fryzura do okrągłej twarzy?

Osoby mające okrągłą twarz powinny wybierać fryzury, które pozwolą wysmuklić owal twarzy. Okrągła twarz bardzo źle „znosi” krótkie fryzury. Minimalna długość włosów w tym przypadku powinna sięgać do linii żuchwy. Ponadto fryzura powinna być mocno cieniowana. Większa objętość na górze oraz pasy na policzkach pozwolą wyszczuplić twarz. Wśród najlepszych fryzur dla kobiet z okrągłą twarzą możemy wymienić pazurki, delikatne fale, długie włosy podwinięte na końcach czy też upięcia włosów do góry.

Fryzjer Poznań

Określenie własnego kształtu twarzy wcale nie jest prostym zadaniem. Jeszcze trudniejszy jest dobór właściwej fryzury. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Szukając fryzjera w Poznaniu, sprawdź koniecznie salon Czesanka. Styliści z pracowni fryzjerskiej nie tylko pomogą w doborze idealnej fryzury, ale także doradzą, jak prawidłowo dbać o konkretny rodzaj włosów.