Miasto Poznań pomaga w koordynacji pomocy dla szpitali

W związku z dużą ilością inicatyw oddolnych związanych z pomocą dla poznańkich szpitali w czasach walki z koronawiruem, Miasto Poznań postanowiło pomóc w koordynacji i realizacji działań społecznych, by były one jak najbardziej skuteczne, a zarazem bezpieczne zarówno dla pomagających jak i personelu medycznego.

Działania mieszkańców Poznania i okolic nabrały dużego tempa – do tego stopnia, że choć inicjatywy mają swoich koordynatorów, to potrzebna jest koordynacja także na wyższym szczeblu. Wszystko po to, by pomoc była skuteczniejsza, a zaraz bezpieczna dla wszystkich stron.

Zgodnie z komunikatem UMP, każda restauracja, organizacja czy osoba prywatna chcąca pomóc proszona jest o wypełnienie specjalnego formularza, w której podaje dane kontaktowe, a także rodzaj oferowanej pomocy i dyspozycyjność ilościową i czasową.

Co ważne, ze względów bezpieczeństwa oraz przepisy BHP, nie należy przynosić domowego jedzenia.

Ochotnicy proszeni są również o nieorganizowanie dostaw na własną rękę. Po wypełnieniu formularza, osoby koordynujące pomoc z ramienia Miasta Poznania i zainteresowanego szpitala skontaktują się z danymi osobami w celu ustalenia szczegółów.

Zaapelowano, by nie kontaktować się bezpośrednio ze szpitalem, z uwagi na ogrom pracy, jaki mają teraz jego pracownicy i konieczność skupienia się na walce z koronawirusem.

W razie pytań możliwy jest kontakt z:

– Zuzanną Kwiatkowską z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 30, e-mail: zuzanna_kwiatkowska@um.poznan.pl

– Izabelą Leśniak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 96, e-mail: izabela_lesniak@um.poznan.pl

Jednocześnie, UMP, a także szpital dziękują za oferowaną pomoc.