W poniedziałek początek remontu na dworcu na Rondzie Rataje – zmiany tras autobusów!

W poniedziałek, 23 marca, rozpocznie się remont nawierzchni na terenie dworca autobusowego przy Rondzie Rataje. To jeden z pierwszych elementów inwestycji obejmującej przebudowę ronda. Rozpoczynające się prace spowodują zmiany w kursowaniu autobusów – miejskich i podmiejskich.

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na placu manewrowym i postojowym. Perony zostaną zmodernizowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych.

Remont ma potrwać do końca czerwca.

Dopiero po zakończeniu tych prac rozpocznie się kolejny, główny etap inwestycji, czyli przebudowa Ronda Rataje.

W związku z robotami zaplanowanymi na terenie dworca, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu zbiorowego. Część linii autobusowych zamiast na Rondo Rataje będzie kursować na Franowo. Pozostałe zmienią swoje przystanki początkowe i końcowe.

Podmiejskie linie numer: 431, 432, 435 (Linia nr 435 jest od 18.03.2020r. zawieszona z uwagi na ograniczenia związane z koronawirusem), 501, 502, 560 i 561 oraz miejska 155 zostaną skierowane do autobusowej pętli Franowo, gdzie dziś swoje trasy kończą autobusy numer: 154, 511 i 512.

Trasa dojazdu do pętli na Franowie została wytyczona z ulicy Krzywoustego przez ulicę Szwedzką, tak żeby pasażerowie mieli możliwość wcześniejszej i jak najszybszej i jak najbardziej dogodnej przesiadki na linie tramwajowe nr 1, 16 i 18 już na przystanku Szwedzka oraz na linię autobusową nr 181.

Linie autobusowe nr 152, 162, 166, 181, 184 i 196 będą kończyć trasę na obecnym przystanku dla wysiadających przy rondzie Rataje, natomiast przystanek początkowy dla wszystkich linii znajdować się będzie na ulicy Jana Pawła II, przed rondem Rataje.  

Uwaga! Na terenie Dworca Rataje autobusy będą jedynie oczekiwać na kolejny kurs i nie będzie możliwości wsiadania do nich.

Linia nr 165 zmieni trasę. Autobus będzie kursować ulicami: Inflancką, Milczańską, Brneńską, Krzywoustego do przystanku  przy Galerii Posnania, a z powrotem przez ulice Brneńską, Milczańską i dalej Inflancką po stałej trasie.

Od 23 marca zmieni się także trasa linii nr 181 – zostanie ona wydłużona z Centrum Handlowego M1 do Kinepolis i Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej (autobus będzie kursował ulicą Szwedzką), natomiast linia nr 192 zostanie zawieszona.