Wybrano wykonawcę rozbudowy szkoły na os. Sobieskiego

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała wykonawcę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Sobieskiego, która obejmuje budowę sali gimnastycznej z częścią dydaktyczną. Do przetargu zgłosiło się pięciu chętnych.

Obecnie w Szkole Podstawowe nr 68 zaczyna brakować miejsca nie tylko do zajęć sportowych, dlatego podjęto decyzję, że rozbudowa nie będzie ograniczać się jedynie do sali gimnastycznej.

Wraz z salą wybudowane zostanie również zaplecze socjalno-sanitarne, pomieszczenia dydaktyczne, biblioteka i administracja. W ramach inwestycji przebudowane zostaną wszystkie przyłącza. Na koniec nastąpi również zagospodarowanie terenu.

Nowy, trzykondygnacyjny budynek zwiększy powierzchnię użytkową placówki niemal dwukrotnie. W pierwszym etapie prac powstanie mająca ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni sala gimnastyczna, a także m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Na pierwszym piętrze zaplanowano m.in. balkon sali gimnastycznej, bibliotekę z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną również na drugim piętrze, natomiast w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

Do przetargu ogłoszonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie zgłosiło się pięciu chętnych. Po przeanalizowaniu ofert wybrano firmę Constructo Sp. z o.o. z Lubicza. Rozpoczęto już procedurę zmierzającą do pospisania umowy. Wykonawca będzie miał od tego czasu 330 dni na zakończenie robót budowlanych obejmujących pierwszy etap inwestycji oraz zagospodarowanie terenu i dokonanie nasadzeń kompensacyjnych.