Policyjny pościg w centrum Poznania. Dwóch 14-latków ukradło samochód i uciekało przed policją

W nocy z soboty na niedzielę poznańscy policjanci zauważyli samochód osobowy marki Opel Corsa, którego kierujący jadąc ul. Królowej Jadwigi na jednym ze skrzyżowań wymusił pierwszeństwo na innym pojeździe. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, w samochodzie siedziało dwóch… chłopców. Policjanci włączyli sygnały świetlne i ruszyli za samochodem chcąc go zatrzymać. Okazało się jednak, że siedzący za kierownicą […]

W nocy z soboty na niedzielę poznańscy policjanci zauważyli samochód osobowy marki Opel Corsa, którego kierujący jadąc ul. Królowej Jadwigi na jednym ze skrzyżowań wymusił pierwszeństwo na innym pojeździe. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, w samochodzie siedziało dwóch… chłopców.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i ruszyli za samochodem chcąc go zatrzymać. Okazało się jednak, że siedzący za kierownicą chłopak uznał, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie ucieczka. W ten sposób ulicami centrum miasta rozpoczął się pościg. Kierujący samochodem nastolatek stwarzał swoją jazdą zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W pewnym momencie, na ul. Kościuszki, samochód się zatrzymał, a chłopcy wybiegli z niego próbując dalej uciec pieszo. Bardzo szybko zostali jednak zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, sprawcy mają zaledwie po 14 lat. Ustalono, że samochód ukradli babci jednego z nich. Co więcej, chłopak, który siedział za kierownicą był poszukiwany przez sąd i miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Sprawa jest w toku. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia.