Trwają prace wykończeniowe w nowej sali gimnastycznej na os. Pod Lipami

Trwają prace wykończeniowe w budynku nowej sali gimnastycznej, która powstaje przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi na os. Pod Lipami. Na ukończenie inwestycji czekają zarówno uczniowie, jak i okoliczni mieszkańcy.

Budowa nowej sali gimanstycznej spotkała się z wieloma problemami po drodze. Początkowo inwestycja była realizowana przez szkołę, jednak w czasie prowadzonych robót, wykonawca zszedł z placu budowy. Jesienią 2019 roku dzięki pomocy Poznańskich Inwestycji Miejskich, udało się wznowić roboty przez nowego wykonawcę wybranego w przetargu.

Obecnie obiekt jest już zadaszony i trwają roboty wykończeniowe w środku sali. Prowadzone są prace instalacyjne, w tym m.in. montaż centralnego ogrzewania, kanalizacji, przewodów elektrycznych czy wentylacji. Częśćiowo wykonano już montaż stolarki okiennej. Trwa także układanie posadzek.

Budowa ma zakończyć się za kilka miesięcy – w sierpniu, dzięki czemu sala ma służyć uczniom już w kolejnym roku szkolnym. Wykonawca będzie musiał wybudować również ogrodzenie północnej granicy działki wraz z parkingiem.

W sali będzie można grać m.in. w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Boiska będą odgradzane kotarą z napędem elektrycznym. Wśród wyposażenia znajdzie się także zestaw drabinek gimnastycznych. Widzowie będą mogli oglądać zmagania zawodników z trybun, a wyniki wyświetlane będą na elektronicznej tablicy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.