Ponad 11 tysięcy osób w Wielkopolsce poddanych izolacji lub kwarantannie

Według najnowszych danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na terenie wojewódzka ponad 11 tysięcy osób jest poddanych izolacji lub kwarantannie.

W poniedziałkowym raporcie podsumowującym stan epidemiologiczny na terenie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że obecnie 11041 osób jest poddanych izolacji lub kwarantannie.

Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie, liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Zakazane jest opuszczanie domu czy innego miejsca zamieszkania, wskazanego jako miejsce odbywania kwarantanny.

Na terenie Wielkopolski 6741 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Nadzór ten oznacza, że osoba ta nie miała bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. To sytuacje np. przebywania w jednym zakładzie pracy z osobą zakażoną. Nadzór trwa 14 dni.

Ponadto, w komunikacie poinformowano, że obecnie 87 osób na terenie województwa jest hospitalizowanych. Co ważne, nie zawsze pobyt w szpitalu oznacza zakażenie koronawirusem. Czasem dotyczy to osób, które wykazują objawy, ale jeszcze nie zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.