Edukacja oraz mentoring w czasach pandemii.

W kierunku bardziej egalitarnego rynku pracy. Aplikacja Her impact wspiera kobiety w życiu prywatnym i zawodowym. Najnowszy projekt  twórców, pod nazwą #rozwijamsiedlasiebie oferuje darmowe materiały edukacyjne oraz mentoring podczas panującej pandemii.

Talent, umiejętności, wiedza i kompetencje – to składniki sukcesu w życiu zawodowym. Zapewne każdy intuicyjnie czuje, że osoba posiadająca te walory powinna mieć szanse na zrobienie kariery. Okazuje się jednak, że te elementy to tylko część składowych, ponieważ w rzeczywistości oprócz nich znaczenie ma także płeć osoby, która je posiada. Ta sytuacja powoduje, że mówimy o nierównościach na rynku pracy i szukamy rozwiązań, aby te nierówności niwelować. Stąd pomysł na rozwój Her impact, czyli platformy dla młodych kobiet, która ma im pomóc w odnoszeniu sukcesów i wspierać ich kariery. Za projektem stoi Polka, Magdalena Linke-Koszek.

Zadebiutowała na polskim rynku 23 marca i w mig zdobyła prawie 5 tysięcy użytkowniczek. Są nimi kobiety, którym zależy na rozwoju osobistym i zawodowym. Szczególnie w chwili obecnie panującej pandemii, aplikacja daje codzienne wsparcie i pomaga kobietom rozwiązać problemy związane z utratą pracy, trudnościami na rynku czy stresem.

Aplikacja odpowiada na problem braku reprezentacji kobiet w biznesie na wysokich stanowiskach. Oferuje edukację online w formie artykułów, wideo, podcastów i e-booków. Na platformie są także publikowane oferty pracy, odbywają się również sesje Q&A czy webinary z Ekspertami. Her impact została stworzona również po to, aby wspierać tworzenie społeczności kobiet online.

Aplikacja to także szansa dla tych kobiet, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Dlatego w ramach akcji zorganizowanej przez twórców Her impact o nazwie #rozwijamsiedlasiebie aplikacja jest bezpłatnie dostępna dla wszystkich kobiet w kraju. Współpracując z fundacjami, m.in. Fundacją Kosmos oraz Fundacją PFR dociera do wielu dziewczyn wkraczających w dorosłość i poszukujących codziennego wsparcia.

Wokół aplikacji obecnych jest ponad 50 ekspertów oraz mentorów z 7 krajów. W ramach akcji #rozwijamsiedlasiebi Her impact umożliwia młodym ludziom darmowy rozwój osobisty online, dzięki udziałowi w wirtualnych spotkaniach z Ekspertkami i Ekspertami i zdobywanie wiedzy mimo panującej pandemii. Harmonogram wirtualnych spotkań jest dostępny w aplikacji oraz social mediach Her impact.

Aby dołączyć do społeczności Her impact należy zarejestrować się przez stronę herimpact.co.