Policja zatrzymała sprawców napadu na punkt gastronomiczny

Policjanci z Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem zatrzymali sprawców napadu na jeden z miejscowych lokali gastronomicznych. Za rozbój podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 30 marca 2020 roku w godzinach popołudniowych w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Tarnowa Podgórnego. Trzech mężczyzn weszło do środka twierdząc, że chcą zamówić jedzenie na wynos.

Po chwili rozpoczęli awanturę, strasząc obsługę, która próbowała uciec na zaplecze, by wezwać policję. Napastnicy zabralni im telefony i pieniądze, które mieli przy sobie, a następnie uszkodzili wyposażenie lokalu i uciekli.

Na miejsce wracali jeszcze dwukrotnie,w  krótkich odstępach czasu. Podczas ostatniej “wizyty” w lokalu zastali policję, która dokonała zatrzymania dwóch z napastników. Trzeci został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Tarnowa Podgórnego w wieku od 30 do 42 lat. Przedstawiono im zarzuty rozboju i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich 3-miesięcznego aresztu jako środka zapobiegawczego.