Tradycyjne Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących odbędzie się, ale w innej formie

Nie będzie tradycyjnego śniadania wielkanocnego dla ubogich, bezdomnych i samotnych, które organizowało co roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Siostrami Elzbietankami Prowincji Poznańskiej. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, posiłek i wspólna modlitwa odbędą się w innej formie.

Co roku wspóne śniadanie wielkanocne dla ubogich, bezdomnych i samotnych pozwalało na spędzenie silnie kojarzącego się z rodziną święta w gronie innych osób, których losy potoczyły się nie tak jak planowali. Przy wspólnym stole uczestnicy mieli szansę na modlitwę, rozmowę i spróbowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, nie jest możliwe zorganizowanie śniadania w dotychczasowej formie. Caritas nie zamierza jednak pozostawić potrzebujących w potrzebie.

“Niedziela Wielkanocna jest szczególnym dniem w kalendarzu chrześcijan. To dzień nadziei, która wypływa z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Nie możemy zatem pozbawić tej nadziei ludzi potrzebujących, którzy tak bardzo potrzebują naszego słowa, gestu, pomocy”

ks. Łukasz Łukasik, Caritas Poznań

W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 11:00 przy Jadłodajni przy ul. Łąkowej 4 rozpocznie się wspólna modlitwa. Zostanie odczytana Ewangelia, a dzięki nagłośnieniu, będzie mógł ją usłyszeć każdy stojący w kolejce na ulicy.

Wszyscy otrzymają paczki z potrawami wielkanocnymi na wynos, które zostaną poświęcone przez kapłana. W paczkach znajdą się: żurek, biała kiełbasa, pasztet, sałatka, jajka i dodatkowa świąteczna paczka wielkanocna. Przygotowanych będzie około 500 porcji żywnościowych.