UAM udostępni pałac personelowi szpitala zakaźnego w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zaoferował udostępnienie pomieszczeń Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gułtowych w gminie Kostrzyn w powiecie poznańskim pracownikom szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Gułtowach znajduje się około 30 km od Poznania, w gminie Kostrzyn. Pieczę nad nim sprawuje UAM. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, rektor uczelni zaproponował dyrekcji Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu, który pełni obecnie funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, udostępnienie obiektu dla pracowników placówki medycznej.

Pałac miałby stanowić bazę noclegową dla osób, które boją się wrócić po dyżurze czy pracy do domów, by nie zarazić swoich bliskich. Udostępnionych zostałoby 20 pokojów na ten cel.

“Władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla Zespołu pańskiego szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19. Naszą wdzięczność chcielibyśmy poprzeć konkretną propozycją pomocy “

prof. Andrzej Lesicki, rektor UAM

Jak informuje UAM, popozycja została dobrze przyjęta przez dyrekcję szpitala i w razie konieczności, placówka będzie z niej korzystać.

Personel medyczny może korzystać także ze Hotelu dla Medyka, który powstał w Hotelu Moxy przy lotnisku Poznań-Ławica, gdzie dostępnych jest 120 miejsc.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.