Zając i Kurczak w kolorowym korowodzie odwiedzą dzieci z Gminy Czerwonak!

Tegoroczne Święta Wielkanocne będą zdecydowanie różnić się od tych, do których społeczeństwo zdążyło przywyknąć. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, wiele tradycyjnych zabaw i atrakcji dla dzieci zostało odwołanych. W Gminie Czerwonak znaleziono jednak rozwiązanie. Skoro dzieci nie mogą spotkać się z Kurczakiem i Zającem u nich, to Zając z Kurczakiem przyjdą do dzieci!

Gmina Czerwonak postanowiła umilić świąteczny czas najmłodszym mieszkańcom i zaproponowała nietypową akcję. Choć zwykle to dzieci przychodziły z wizytą do Zająca i Kurczaka Wielkanocnego, to w tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie będzie to możliwe. Właśnie dlatego symbole Wielkiej Nocy będą odwiedzać dzieci!

W Wielką Sobotę, ulicami gminnych miejscowości przejedzie specjalny samochód, z którego Zając i Kurczak będą machać do dzieci w domach. Przed ich samochodem pojedzie czerwony Żuk, z którego będzie rozbrzmiewał komunikat Wójta zachęcający najmłodszych do podejścia do okien i wyjścia na balkony.

Dzieci będą mogły pozdrawiać maskotki i machać do nich, co z pewnością przyniesie im radość i pozwoli poczuć wielkanocną atmosferę zabawy mimo trudnych okoliczności. W tym czasie ich rodzice będą mogli np. poukrywać przygotowane słodkości czy inne upominki dla maluchów.

Akcja rozpocznie się o godzinei 10:00, 11 kwietnia. Trasa kolorowego korowodu prowadzi przez: Koziegłowy, Kicin, Kliny, Mielno, Dębogóra, Czerwonak, Miękowo, Annowo, Owińska, Bolechówko, Potasze, Trzaskowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Promnice, Szlachęcin.