Jak Joanna Krupa zaangażowała się w pomoc szpitalowi im. Józefa Strusia?

4Kraft, polska firma z Poznania, właściciel międzynarodowej marki artykułów dla dzieci Kinderkraft zorganizowała maseczki ochronne dla pacjentów oraz specjalistyczne maseczki i kombinezony dla personelu medycznego szpitala zakaźnego im. Józefa Strusia i innych szpitali w Poznaniu. Wartość artykułów to kwota ok. 850 000 zł, jak dowiadujemy się od Ambasadorki marki, gwiazdy telewizji – Joanny Krupy. 

Prezes firmy 4Kraft, Leszek Krysieniel w pracy i w życiu kieruje się zasadą, by pomagać potrzebującym, ponieważ, jak mówi, „nie wiemy, kiedy sami takiej pomocy będziemy potrzebować”. Ta myśl skłoniła go do tego, by obserwując w lutym dramatyczne wydarzenia w Chinach, wesprzeć za pośrednictwem tamtejszego oddziału firmy szpital w mieście Suzhou, W ramach pomocy przekazano wówczas 20 000 maseczek ochronnych.

W połowie marca, kiedy sytuacja w Chinach zaczęła się stabilizować, ale epidemia koronawirusa nasiliła się w Polsce, Leszek zaangażował się w pomoc dla szpitala zakaźnego w Poznaniu, prosząc chińskich partnerów o wsparcie w pozyskaniu artykułów medycznych.

Dzięki temu udało mu się zamówić 80 000 szt. maseczek ochronnych dla pacjentów oraz 10 000 szt. specjalistycznych półmasek dla lekarzy. Organizuje też transportu 1 000 szt. kombinezonów ochronnych. 

Leszek Krysieniel zachęca inne poznańskie firmy do włączania się we wspólną pomoc, abyśmy pokazali, że w trudnych chwilach umiemy stanąć ponad podziałami i zjednoczyć się działaniu na rzecz najbardziej potrzebujących