Prace przy budowie pływalni na os. Zwycięstwa zgodnie z harmonogramem

Prace przy budowie pływalni na os. Zwycięstwa przebiega zgodnie z harmonogramem. W ostatnim czasie nad halą basenową powstała konstrukcja dachowa.

“Powstająca pływalnia ma już fundamenty, ściany, stropodach nad częścią administracyjną, konstrukcję hali basenowej i jej dachu. Wymurowano też ściany działowe parteru. Trwają roboty tynkarskie i montaż kanałów wentylacyjnych”

Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Pływalnia będzie posiadać dwa baseny – mały i płytki basen rekreacyjny, składający się z dwóch połączonych ze sobą niecek, z którego będzie mogło korzystać jednocześnie kilkanaście osób. W jednej z nich zostaną umieszczone urządzenia do hydromasażu. Drugi z basenów będzie o wiele większy. Na sześciu torach pływackich o długości 25 metrów będzie mogło jednocześnie przebywać 60 osób.

Obiekt będzie w całości przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstanie m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Na terenie pływalni powstanie również zespół saun i sala fitness. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma się zakończyć wiosną 2021 roku.