Droga rowerowa na ul. Grunwaldzkiej coraz dłuższa

W poniedziałek, 20 kwietnia, rozpocznie się budowa kolejnego fragmentu drogi rowerowej, jaka powstaje wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Tym razem prace będą prowadzone po południowej stronie drogi na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej.

Inwestycja ma na celu utworzenie dogodnej trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Obecny etap połączy ul. Jugosłowiańską z rejonem ul. Słonecznej i Ostroroga, gdzie kończy się etap oddany do użytku jesienią ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje również wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

W poniedziałek, 20 kwietnia, rozpoczną się prace na fragmencie od ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej.

Kierowcy jadący ul. Grunwaldzką od ul. Jugosłowiańskiej do centrum na przebudowywanym odcinku napotkają na zawężenie wynikające ze zmian w organizacji ruchu i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z południowego na północny chodnik przeniesiony zostanie ruch pieszych.

Zakładany termin zakończenia robót budowlanych całej inwestycji to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są na przełom października i listopada.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.